Turyści uwielbiają tego typu atrakcje. Nowa powstanie w Beskidach
Turyści kochają wieże widokowe. Można z nich podziwiać piękne widoki i robić pamiątkowe zdjęcia. Są idealnym miejscem na spacery. Wiosną tego roku rozpocznie się budowa 35-metrowej wieży widokowej na Skolnitym w Wiśle. Długość ścieżek, które na nią poprowadzą, to prawie 1 km.
To świetna wiadomość dla miłośników Wisły i okolic. Karolina Cieślar z ośrodka Skolnity poinformowała, że wieża będzie oddana do użytków za półtora roku do dwóch lat.
Nowa wieża widokowa w Wiśle
Wieża będzie wznosić się na wysokość aż 35 m, a długość ścieżek, które na nią prowadzą na mieć blisko 1 km. Konstrukcję będzie wspierało w sumie 13 wież podporowych. - Na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii – poinformowała PAP przedstawicielka ośrodka Skolnity.
Nowa atrakcja będzie wykonana z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Wieże i ścieżki został zaprojektowane tak, by mogły wpisać się w krajobraz. - Architektura i konstrukcja obiektu stanowią rozwiązania nawiązujące do drewnianej architektury regionu – wyjaśnia Karolina Cieślar.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
Co ważne, obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Ścieżki będą posiadały spadek 3-6 proc., dający możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim czy prowadzenia wózka z dzieckiem.
Skolnity
Ośrodek Skolnity Ski & Bike Park jest położony w samym centrum Wisły, tuż obok kompleksu skoczni narciarskich. Na miejscu znajdują się dwie trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Dostępna jest także specjalna polana do nauki oraz tor do snowtubingu. To obiekt całoroczny, w którym poza okresem zimowym dostępne są także trasy dla rowerzystów i place zabaw. Nowa wieża idealnie uzupełni ofertę tego wyjątkowego miejsca.
Ośrodek w Wiśle należy do Grupy Pingwina, która zrzesza także cztery inne ośrodki w Polsce: Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa, Kasina Ski & Bike Park w Kasinie Wielkiej, Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz Kurza Góra w Kurzętniku. W dwóch ostatnich inwestor już wybudował wieże widokowe.
- Zadanie powierzamy polskim fachowcom, z którymi współpracujemy od lat i do których mamy pełne zaufanie. Są to konstruktorzy, inżynierowie, architekci i cieśle z ogromnym doświadczeniem przy tak odpowiedzialnych i wymagających budowlach – mówi Grzegorz Lenartowicz, rzecznik prasowy Grupy Pingwina.
Źródło: PAP/WP
Czytaj też: Arkady Kubickiego. To tam przemówi Joe Biden