Trwa ładowanie...

Turysta z Hongkongu pływał w Wiśle. Nie wiedział o zakazie kąpieli i... nadchodzącym gradobiciu

Do niecodziennej sytuacji doszło w stolicy, gdzie w Wiśle mimo niskich temperatur postanowił popływać turysta z Hongkongu. Nurt szybko zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie. Interweniować musieli strażnicy miejscy, którzy pomogli wyjść z wody zmarzniętemu turyście.

Plaża na Saskiej Kępie latem jest oblegana do późnych godzin wieczornychPlaża na Saskiej Kępie latem jest oblegana do późnych godzin wieczornychŹródło: Adobe Stock
d1846pd
d1846pd

Strażnicy miejscy z patrolu rzecznego zauważyli na wysokości Saskiej Kępy człowieka płynącego wpław przez Wisłę. Temperatura wody wynosiła 8 st. C. Funkcjonariusze podpłynęli do niego łodzią i wyciągnęli go na pokład. Pływak okazał się mieszkańcem Hongkongu.

Turysta chciał popływać w Wiśle

- Wyjaśnił, że jest turystą i chciał po prostu popływać, ale trochę przeliczył się z siłami. Nie wiedział też, że w Wiśle obowiązuje zakaz kąpieli i że wypłynął na szlak żeglowny – powiedzieli strażnicy miejscy.

Wyjaśnili, że mężczyzna, chociaż okazał się doskonałym pływakiem, nie wziął pod uwagę ani siły nurtu rzeki, który zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ani zbliżającego się gradobicia. Był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, ale narzekał na zimno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Idealne miejsce w Polsce na urlop o każdej porze roku

Strażnicy miejscy okryli go kocem termicznym i przetransportowali łodzią na plażę przy płycie Desantu, po drugiej stronie Wisły, gdzie pozostawił swoje rzeczy. Po pouczeniu przez strażników i ubraniu się, zabezpieczony kocem termicznym amator dzikich kąpieli został zwolniony.

d1846pd

Kąpiele w Wiśle

Przypomnijmy, że kąpiel w Wiśle na terenie Warszawy jest całkowicie zabroniona. Niebezpieczny jest silny nurt i nierówne kamienisto-piaszczyste dno, wywołujące wiry, które mogą stanowić problem nawet dla bardzo wysportowanych osób. Na dodatek rzeka stanowi w całości szlak żeglugowy. Według przepisów, kąpiel w rzece stanowi więc czyn zabroniony i może podlegać karze grzywny lub nagany.

Źródło: PAP, Regulamin "Dzielnicy Wisła"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1846pd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1846pd