Trwa ładowanie...

USA. Zakłócenia na pokładzie samolotów. Związki stewardów boją się o bezpieczeństwo

Wtargnięcie tłumu popierającego Donalda Trumpa do Kapitolu w stolicy USA obudziło wiele obaw. Swoje niezadowolenie w tej sprawie wyraziły także największe w kraju związki stewardów. Martwią się one o bezpieczeństwo w związku z politycznymi zakłóceniami podczas lotów.

Share
Członkowie załóg boją się o bezpieczeństwo swoje i pasażerów
Członkowie załóg boją się o bezpieczeństwo swoje i pasażerów Źródło: 123RF
d49rrgv

Obawy oraz komentarze związków pojawiły się po co najmniej dwóch przypadkach zakłóceń na pokładzie podczas lotów do Waszyngtonu. Podczas lotu liniami Delta Airlines, którymi podróżował republikański senator Mitt Romney z Utah, niektórzy pasażerowie skandowali "zdrajca".

Stowarzyszenia Stewardów zaniepokojone zamieszkami

- Zachowanie tłumu, które miało miejsce wczoraj podczas kilku lotów do obszaru D.C. , było nie do przyjęcia i zagrażało bezpieczeństwu osób znajdujących się na pokładzie - komentowała Sara Nelson, prezes Stowarzyszenia Stewadów - CWA, która reprezentuje ok. 50 tys. stewardów.

Podobne obawy wyraziła Julie Hedrick, prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Stewardów, które reprezentuje ponad 25 tys. stewardów American Airlines. Związek jest zaniepokojony niedawnymi incydentami o motywach politycznych na pokładzie samolotów.

Brak tolerancji i dodatkowe środki ostrożności

Związki stewardów wezwały do zerowej tolerancji dla podobnych incydentów. Ingerowanie w obowiązki członków załogi jest niezgodne z prawem, a niesforni pasażerowie mogą zostać ukarani grzywną w wysokości nawet 25 tys. dol.

Linie lotnicze poinformowały, że podejmują szereg środków ostrożności, aby chronić pracowników. Załogi m.in. przenosi się z centrum Waszyngtonu do hoteli lotniskowych, a na pokładzie lotów do i z obszaru stolicy nie sprzedaje się alkoholu.

d49rrgv

Źródło: cnbc.com

Zamieszki w Waszyngtonie: Piotr Mueller: USA, jako dojrzała demokracja, poradzą sobie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49rrgv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49rrgv
d49rrgv