Trwa ładowanie...
w podróży

Wakacje 2020. Połączenia lotnicze z Polski do Szwecji znów są możliwe

Na tę decyzję czekali zarówno pasażerowie, jak i właściciele kilku linii lotniczych. Po wielu tygodniach oczekiwania Rada Ministrów zdecydowała, że loty do Szwecji mogą zostać przywrócone. Nie ma jednak pewności, czy rozporządzenie obejmie ten Skandynawski kraj również za 2 tygodnie.

Share
Sztokholm, Szwecja
Sztokholm, SzwecjaŹródło: Getty Images
d1mzxo3

Od środy, 12 sierpnia, obowiązuje nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów. Pierwsze wprowadzono w marcu br. w związku z pandemią koronawirusa. Z aktualnej listy wykreślono Szwecję, co oznacza, że co najmniej do 25 sierpnia podróżni będą mogli latać do tego kraju.

Czy kolejne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów będzie obejmować Szwecję? Nie wiadomo, jednak można przypuszczać, że po 25 sierpnia połączenia lotnicze nie zostaną zawieszone.

d1mzxo3

Natychmiast ruszyła sprzedaż biletów

Jak wyjaśnia "Wprost", na decyzję podjętą przez polski rząd od razu zareagowali przewoźnicy. Popularni przewoźnicy niskokosztowi – Ryanair i WizzAir - wznowili sprzedaż biletów między Polską i Szwecją.

Do Sztokholmu z lotniska Warszawa-Modlin można polecieć na pokładzie Ryanaira już w czwartek, 13 sierpnia, za ok. 70-80 zł od osoby. Irlandzki przewoźnik oferuje ponadto loty do Göteborga. Z WizzAirem można z kolei polecieć kilka razy w tygodniu m.in. z Gdańska, Katowic, Krakowa oraz Warszawy. Do wyboru są lotniska: Göteborg-Landvetter, Sztokholm-Skavsta i Malmö. Węgierska linia również oferuje połączenia lotnicze za mniej niż 100 zł.

d1mzxo3

Źródło: Wprost

W Najlepszym Towarzystwie… dobrze się podróżuje! odc. 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mzxo3

Podziel się opinią

Share
d1mzxo3
d1mzxo3