Trwa ładowanie...

Wakacje. Wojska Obrony Terytorialnej będą pilnować bezpieczeństwa na obozach dla dzieci i młodzieży

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej. Ma to zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w trakcie wakacji 2020.

Wakacje. Wojska Obrony Terytorialnej będą pilnować bezpieczeństwa na obozach dla dzieci i młodzieżyŹródło: PAP, Lech Muszyński
do8nijs
do8nijs

Centrum Operacyjne MON poinformowało, że 1 czerwca szef MON Mariusz Błaszczak ma przedstawić w Dowództwie Wojsk Terytorialnych w Zegrzu szczegółową informację o wsparciu wojska przy organizacji letnich obozów wypoczynkowych dla młodzieży.

WOT zajmie się bezpieczeństwem dzieci na obozach

Jak podaje PAP, w informacji padło stwierdzenie, że szef MON "wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej, by zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w lecie".

W komunikacie napisano także, że "to reakcja na potrzeby zasygnalizowane ze strony resortu rodziny, pracy i polityki społecznej oraz resortu edukacji narodowej".

Do zadań Wojsk Obrony Terytorialnej należeć ma prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

WOT mają także odpowiadać za udzielanie pomocy medycznej i wykonywanie zadań sanitarno-higienicznych oraz przeciwepidemicznych na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, żołnierze mają także zapewnić wsparcie logistyczne oraz psychologiczne.

do8nijs

Wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży

25 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wypoczynek może być zorganizowany tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa. Z wytycznych wynika, m.in. że liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 przy zachowaniu powierzchni 4 m kw na osobę.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl.

Wojska Obrony Terytorialnej

WOT to jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ich zadaniem jest:
- prowadzenie działań obronnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi oraz wsparcia elementów układu pozamilitarnego;
- prowadzenie samodzielnych działań niekonwencjonalnych, przeciwdywersyjnych i przeciwdesantowych;
- udział w zabezpieczeniu przyjęcia i rozwinięcia sojuszniczych sił wzmocnienia w nakazanych rejonach;
- realizacja przedsięwzięć z zakresu: zarządzania kryzysowego, zwalczania klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcji poszukiwawczo-ratowniczych;
- prowadzenie działań informacyjnych.

do8nijs

Źródło: PAP/gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak chronić się przed koronawirusem

do8nijs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8nijs