Trwa ładowanie...

Łoś spacerował po Warszawie. Eskapada nie trwała długo

Po Warszawie - a niedokonanej wzdłuż ruchliwej ulicy Modlińskiej - spacerował dorodny łoś. Jednak jego miejska eskapada została szybko przerwana. Zwierzęciu podano środek usypiający i przewieziono je do lasu.

Share
Łoś spacerował po Warszawie
Łoś spacerował po Warszawie Źródło: Straż Miejska m. st. Warszawy
dt3lg9a

Ekopatrol Straży Miejskiej został wezwany na Modlińską przez mieszkańców okolicy po tym, jak zauważyli tam przechadzającego się wzdłuż ulicy łosia. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, nadal spokojnie spacerował on po poboczu. Łoś nie był ranny, ani agresywny.

"Strażniczka i strażnik zabezpieczyli teren tak, był zwierzę nie stwarzało zagrożenia dla siebie i innych" - przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Do łosia przyjechał Łowczy Lasów Miejskich, który strzelił do niego nabojem usypiającym. Kiedy łoś zasnął, przeniesiono go do specjalistycznego samochodu Lasów Miejskich i przewieziono z powrotem do lasu.

dt3lg9a

Łoś euroazjatycki

Jest największym współcześnie żyjącym gatunkiem ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Wyróżnia się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami. Żyje w podmokłych lasach północnej Eurazji i Ameryki Północnej.

Występujący w Polsce podgatunek jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną. Łoś objęty całorocznym okresem ochronnym.

Źródło: Wikipedia / PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dt3lg9a

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt3lg9a
dt3lg9a