Trwa ładowanie...
d183wed

Wiśnie w Japonii pomyliły wiosnę z jesienią. Już rozkwitły

Od tysięcy lat zwiastują wiosnę i... właśnie zakwitły. Japońska agencja informacyjna donosi, że na 350 drzewach można podziwiać sakurę, czyli kwiaty wiśni w odcieniach różu i bieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspert Hiroyuki Wada powiedział japońskiej agencji prasowej NHK, że za te anomalie odpowiada ekstremalna pogoda, która nęka wyspiarskie państwo przez całe lato, a szczególnie tajfuny
Ekspert Hiroyuki Wada powiedział japońskiej agencji prasowej NHK, że za te anomalie odpowiada ekstremalna pogoda, która nęka wyspiarskie państwo przez całe lato, a szczególnie tajfuny (JNTO)
d183wed

Ekspert Hiroyuki Wada powiedział japońskiej agencji prasowej NHK, że za te anomalie odpowiada ekstremalna pogoda, która nęka wyspiarskie państwo przez całe lato, a szczególnie tajfuny. Jego zdaniem kwitnieniu zapobiegają liście, a ponieważ wiele drzew je straciło podczas gwałtownych burz, pąki mogły się rozwijać szybciej niż zwykle.

JNTO

Jesienne kwitnienie wiśni do tej pory się nie zdarzyło. Pięć lat temu odnotowano odchylenia, ale były to maksymalnie 15-dniowe różnice.

d183wed

Dla Japończyków czas kwitnienia wiśni to święto. Biorąc pod uwagę rozmiar i rozmieszczenie geograficzne kraju, kwiaty na drzewach pojawiają się w różnym czasie i zwykle trwa to zaledwie kilka dni. Japońska Narodowa Organizacja Turystyki (JNTO) prowadzi szczegółową listę przewidywanych czasów kwitnienia, niestety nie została jeszcze zaktualizowana na nadchodzący sezon.

JNTO

Hanami, czyli dni podziwiania kwitnących wiśni to radosny okres pikników, świętowania w parkach, ogrodach, na świątynnych dziedzińcach. Ludzie całymi grupami pielgrzymują pod drzewka, rozkładają plastikowe niebieskie płachty pod bladoróżowymi koronami, wyjmują przyniesione ze sobą smakołyki i zaczynają ucztować. Ale to również ogromny biznes, który każdego roku przynosi miliony.

Źródło: CNN

d183wed

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Małe znane fakty z dziejów Cesarstwa Japońskiego

d183wed

Podziel się opinią

Share

d183wed

d183wed