Trwa ładowanie...

Wiśnie w Japonii pomyliły wiosnę z jesienią. Już rozkwitły

Od tysięcy lat zwiastują wiosnę i... właśnie zakwitły. Japońska agencja informacyjna donosi, że na 350 drzewach można podziwiać sakurę, czyli kwiaty wiśni w odcieniach różu i bieli.

Wiśnie w Japonii pomyliły wiosnę z jesienią. Już rozkwitłyŹródło: JNTO
d26qm4t
d26qm4t

Ekspert Hiroyuki Wada powiedział japońskiej agencji prasowej NHK, że za te anomalie odpowiada ekstremalna pogoda, która nęka wyspiarskie państwo przez całe lato, a szczególnie tajfuny. Jego zdaniem kwitnieniu zapobiegają liście, a ponieważ wiele drzew je straciło podczas gwałtownych burz, pąki mogły się rozwijać szybciej niż zwykle.

JNTO
Źródło: JNTO

Jesienne kwitnienie wiśni do tej pory się nie zdarzyło. Pięć lat temu odnotowano odchylenia, ale były to maksymalnie 15-dniowe różnice.

Dla Japończyków czas kwitnienia wiśni to święto. Biorąc pod uwagę rozmiar i rozmieszczenie geograficzne kraju, kwiaty na drzewach pojawiają się w różnym czasie i zwykle trwa to zaledwie kilka dni. Japońska Narodowa Organizacja Turystyki (JNTO) prowadzi szczegółową listę przewidywanych czasów kwitnienia, niestety nie została jeszcze zaktualizowana na nadchodzący sezon.

JNTO
Źródło: JNTO

Hanami, czyli dni podziwiania kwitnących wiśni to radosny okres pikników, świętowania w parkach, ogrodach, na świątynnych dziedzińcach. Ludzie całymi grupami pielgrzymują pod drzewka, rozkładają plastikowe niebieskie płachty pod bladoróżowymi koronami, wyjmują przyniesione ze sobą smakołyki i zaczynają ucztować. Ale to również ogromny biznes, który każdego roku przynosi miliony.

d26qm4t

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Małe znane fakty z dziejów Cesarstwa Japońskiego

d26qm4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qm4t

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj