Trwa ładowanie...

Wyjechał na wakacje. Gdy wrócił, w jego domu mieszkał już ktoś inny

Pewien mężczyzna odkrył, że właściciel nieruchomości, którą wynajmował podczas jego dwumiesięcznego urlopu w Vancouver wynajął jego lokum innej osobie. Po powrocie do nieruchomości w Kalifornii zauważył, że wiele jego osobistych rzeczy, w tym konsola PlayStation, komputer oraz sejf na broń, zniknęło.

Najemca twierdzi, że z jego domu zniknęły PlayStation, komputer oraz sejf na brońNajemca twierdzi, że z jego domu zniknęły PlayStation, komputer oraz sejf na brońŹródło: Adobe Stock, fot: Jaskaran Kooner
dk50snr
dk50snr

Mężczyzna podzielił się swoją historią na platformie Reddit, wyrażając swoje oburzenie wobec wynajmującego. Ten natomiast stwierdził, że miał prawo podjąć takie działania, ponieważ nieruchomość jest jego własnością. Mimo że najemca regularnie płacił czynsz, wynajmujący nie widział nic dziwnego w tym, że wynajął lokal innej osobie. Nie czuł się też odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa rzeczy najemcy, gdy wpuścił do domu inną osobę

Wynajmował mieszkanie dwóm osobom w tym samym czasie

Prawo różni się w zależności od jurysdykcji, ale wielu komentujących wskazywało, że podwójne wynajmowanie nieruchomości w trakcie trwania umowy najmu i w sytuacji, gdy wynajmujący regularnie płaci czynsz, jest nielegalne. Wskazali również na to, że wynajmujący powinien ponieść odpowiedzialność za umożliwienie dostępu do nieruchomości osobom trzecim bez zgody najemcy. Zachowanie właściciela domu stanowi naruszenie prywatności i bezpieczeństwa.

Zalecono najemcy, aby sporządził listę skradzionych rzeczy i zgłosił kradzież na policję. Jednocześnie sugerowano, że powinien skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawach najemców, aby dowiedzieć się, jakie kroki prawne może podjąć przeciwko wynajmującemu.

dk50snr

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wakacje na greckiej wyspie. "Atrakcji turystycznych nie brakuje"

Czy to naruszenie prawa?

Podwójne wynajmowanie mieszkania jest poważnym naruszeniem umowy najmu i praw najemcy. Warto podkreślić, że nawet sami właściciele nieruchomości nie mają prawa wejścia do mieszkania podczas nieobecności najemcy bez jego zgody. O planie wizyty powinni także uprzedzać.

Właściciel lokalu, który postąpił w opisany sposób, nie tylko naruszył zaufanie swojego najemcy, ale również może ponieść konsekwencje prawne za swoje działania.

dk50snr

Źródło: mirror.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk50snr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk50snr