WP

Wypadek w Tatrach. Turystki z obrażeniami trafiły do szpitala

O poranku doszło do wypadku w Tatrach. Ratownicy TOPR-u otrzymali wiadomość, że dwie młode turystki zsunęły się po płacie śniegu. Kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala w Zakopanem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już kolejny raz w ostatnim czasie, gdy ratownicy muszą pomagać turystom
To już kolejny raz w ostatnim czasie, gdy ratownicy muszą pomagać turystom (Shutterstock.com)
WP

1 czerwca ratownicy przetransportowali śmigłowcem dwie młode kobiety z Zawratowego Żlebia do szpitala w Zakopanem. Na skutek zsunięcia się po płacie śniegu doznały urazu bioder, nóg i brzucha.

– Od lat obserwujemy, że trudności turystom sprawiają warunki w okresie wiosennym. Niżej jest ciepło, zielono. Wielu osobom nie przychodzi do głowy, że wyżej mogą natrafić na zimowe warunki. A tam, skoro jest śnieg i stromo, można się poślizgnąć – powiedział Gazecie Wyborczej ratownik Adam Marasek.

Mężczyzna zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z topniejącym śniegiem. W wyższych partiach można natrafić na płaty śniegu poprzetykane skałami. Jak ostrzega, uderzenie w nie, nawet po kilkumetrowym ześlizgnięciu i uderzeniu w piargi, może mieć bardzo poważne skutki. – Wychodząc w góry, trzeba myśleć – podkreślił.

WP
topr
Podziel się

Ratownicy TOPR-u informują, że płaty śniegu zalegają aktualnie w wielu miejscach. Mowa o szlaku na Rysy, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, szlaku na Szpiglasową Przełęcz od strony Doliny Pięciu Stawów, niebieskiego szlaku na Zawrat, a także żółtego szlaku na Kozią Przełęcz.

To już kolejny raz w ostatnim czasie, gdy ratownicy muszą pomagać turystom. Kilka dni wcześniej udzielili pomocy mężczyźnie, który zszedł w eksponowany teren w masywie Koziego Wierchu. Z trudnego technicznie terenu został, tak samo jak dwie młode kobiety, ewakuowany za pomocą śmigłowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz też: Lawina zniszczyła auta w rosyjskim kurorcie

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP