Trwa ładowanie...
ycipk-41olyf

Zwolnili pilota, bo bał się długich lotów. Pozwał przewoźnika i wygrał

Matthew Guest przez 10 lat pracował w brytyjskich liniach lotniczych. Jego problemy zaczęły się wtedy, kiedy został skierowany na dłuższe trasy niż dotychczas. Z powodu kłopotów ze zdrowiem został zwolniony przez pracodawcę. Pozwał go i wygrał proces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilot bał się długich tras. Powodowały u niego ataki paniki
Pilot bał się długich tras. Powodowały u niego ataki paniki (123RF)
ycipk-41olyf

Guest zasiadał za sterami samolotów linii Flybe. Latał głównie na krótkich trasach i dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Kiedy przeniesiono go na nowe lotnisko i jego loty zrobiły się dłuższe, pilot zaczął cierpieć z powodu ataków paniki.

Matthew leczył fobię przed długimi lotami u specjalistów, którzy orzekli, że ataki paniki zostały opanowane. Mimo to napady wracały przy dłuższych trasach i Guest poprosił o powrót na poprzednie stanowisko pracy, gdzie latał znacznie krócej.

ycipk-41olyf
Shutterstock.com
Podziel się

Flybe nie zgodziło się na jego warunki i mężczyzna został zwolniony w 2017 r. Przewoźnik uznał, że stan zdrowia Matthew uniemożliwia mu pracę pilota i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów. Mężczyzna zgłosił sprawę do sądu, gdzie wygrał proces. Sąd uznał, że jego zwolnienie było niesprawiedliwe i powinien dostać zgodę na powrót do poprzedniego stanowiska, które nie powodowało u niego niebezpiecznych objawów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-41olyf

Zobacz też: Po 11 latach został zwolniony z LOT-u. Wypowiedzenie otrzymał mailem

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41olyf

ycipk-41olyf
ycipk-41olyf