Trwa ładowanie...
dfehgdc

Zwolnili pilota, bo bał się długich lotów. Pozwał przewoźnika i wygrał

Matthew Guest przez 10 lat pracował w brytyjskich liniach lotniczych. Jego problemy zaczęły się wtedy, kiedy został skierowany na dłuższe trasy niż dotychczas. Z powodu kłopotów ze zdrowiem został zwolniony przez pracodawcę. Pozwał go i wygrał proces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilot bał się długich tras. Powodowały u niego ataki paniki
Pilot bał się długich tras. Powodowały u niego ataki paniki (123RF)
dfehgdc

Guest zasiadał za sterami samolotów linii Flybe. Latał głównie na krótkich trasach i dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Kiedy przeniesiono go na nowe lotnisko i jego loty zrobiły się dłuższe, pilot zaczął cierpieć z powodu ataków paniki.

Matthew leczył fobię przed długimi lotami u specjalistów, którzy orzekli, że ataki paniki zostały opanowane. Mimo to napady wracały przy dłuższych trasach i Guest poprosił o powrót na poprzednie stanowisko pracy, gdzie latał znacznie krócej.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)
dfehgdc

Flybe nie zgodziło się na jego warunki i mężczyzna został zwolniony w 2017 r. Przewoźnik uznał, że stan zdrowia Matthew uniemożliwia mu pracę pilota i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów. Mężczyzna zgłosił sprawę do sądu, gdzie wygrał proces. Sąd uznał, że jego zwolnienie było niesprawiedliwe i powinien dostać zgodę na powrót do poprzedniego stanowiska, które nie powodowało u niego niebezpiecznych objawów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Po 11 latach został zwolniony z LOT-u. Wypowiedzenie otrzymał mailem

dfehgdc

Podziel się opinią

Share
dfehgdc
dfehgdc