Trwa ładowanie...

Anglia. Zamienił bar w kościół. "Zgromadzenia codziennie do późna"

Właściciel baru z tequilą próbuje zarejestrować bar w Nottingham jako kościół, aby mógł działać legalnie w świetle nowych ograniczeń pandemicznych. 400 Rabits Tequila and Mezcal Coctail Bar stałby się wówczas "Kościołem Czterystu Królików".
Share
Bar, zdjęcie ilustracyjne
Bar, zdjęcie ilustracyjne Źródło: 123RF
d29i4na

Od środy, 3 grudnia, w Anglii obowiązują zasady Tier 3, zgodnie z którymi puby i bary mogą sprzedawać alkohol wyłącznie na wynos. Gości z tego samego gospodarstwa domowego lub bańki wsparcia (support bubbles), mającej przeciwdziałać bezdomności w czasie lockdownu, mogą natomiast przyjmować miejsca kultu.

Anglia - chce zarejestrować pub jako koćiół

James Aspell, właściciel 400 Rabbits Tequila and Mezcal Coctail Bar, chcąc wskazać na hipokryzję pandemicznych ograniczeń, złożył wniosek o to, by jego bar stał się "Kościołem Czterystu Królików".

d29i4na

"Ponieważ miejsca kultu mogą być otwarte, pomyśleliśmy "pieprzyć to" - zacznijmy własną religię. To nie może być takie trudne. Gdy tylko dostaniemy zielone światło - startujemy z "Kościołem 400 królików". Zgromadzenia codziennie do późna" - czytamy w poście udostępnionym na profilu baru na Facebooku.

Właściciele barów czują się pokrzywdzeni

- Czujemy się pokrzywdzeni. Wszystko od siłowni po gabinety masażu może być otwarte. Odbywają się nawet jarmarki bożonarodzeniowe. Dla mnie to śmieszne - mówi James Aspell w rozmowie z "Daily Mail".

Właściciel baru szuka teraz osób, które zapisałyby się do jego kongregacji. Oferuje członkom wybór: zostać "wierzącym króliczkiem" albo "wielebnym prawych królików". Tłumaczy także, że inicjatywa jest żartem, ale wskazuje na poważny problem.

d29i4na

Źródło: Daily Mail

Restaurator o cenach nad morzem. "200 zł za rybkę to lekka przesada"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29i4na

Podziel się opinią

Share
d29i4na
d29i4na