Trwa ładowanie...
d1kkk4i

Baden-Baden

Największe atrakcje
Baden-Baden
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Baden-Baden to malownicze miasteczko uzdrowiskowe o prawach powiatu położone w południowych Niemczech, w pięknym regionie Schwarzwaldu w Niemczech. To cel wycieczek od XVIII wieku, kiedy do Baden-Baden towarzysko i leczniczo zjeżdżali arystokraci z Francji i Anglii.

Baden-Baden – kiedy jechać?

Beden-Baden zaprasza cały rok, bo atrakcje turystyczne są stale czynne. Oczywiście piękne parki w okolicy bydunków zdrojowych najpiękniej wyglądają wiosną i latem, ale miasto dba o ofertę kulturalno-rozrywkową przez cay rok. W Baden-Baden znajduje się druga co do wielkości scena operowa w całej Europie. Warty uwagi jest przede wszystkim odbywający się co roku Festiwal Herberta von Karajana.

Baden-Baden – co trzeba zobaczyć?

Najważniejszym punktem zwiedzania Baden-Baden jest tzw. Kurhaus, czyli najważniejszy budynek uzdrowiskowy.

Baden-Baden to także największe i niezwykle słynne kasyno – nie ma większego na całym świecie, więc zwolennicy gier towarzyskich zjeżdżają tam chętnie.

Baden-Baden – uzdrowisko czy salon?

Park Zdrojowy Baden Baden słynie z atrakcyjności turystycznej. W czym tkwi jego sława i urok? Prawdopodobnie Baden-Baden przez wody mineralne i gorące kąpiele, a także piękne parki i atrakcyjne budownictwo stał się punktem spotkań śmietanki towarzyskiej XVIII i XIX wieku. Malownicze położenie na pograniczu z Francją dodaje mu uroku.

Beden-Baden to zarówno uzdrowisko, miejsce powracania do zdrowia, jak i historyczny salon towarzyski Europy. Źródła mineralne i gorące kąpiele to punkt obowiązkowy wizyty. Wody Baden-Baden mają niewątpliwie wartości lecznicze źródła gorące mają do 60 stopni i źródła na głębokości aż 2000 m. W wodzie znajdują się leczniczy cez, lit, mangan, magnez, cynk, miedź, krzemionki i kwas borny.

Pupularność Baden-Baden nie słabnie w ciągu lat – i tak już zostało. Najważniejszym punktem jest charakterystyczna Trinkhalle. Ale Baden-Baden może się poszczycić drugą pod względem wielkości w Europie sceną operową, gdzie co roku odbywa się Festiwal Herberta von Karajana.

Baden-Baden - okoliczne atrakcje

Najbliższą atrakcją Baden-Baden jest piękna przyroda i krajobrazy pogranicza Niemiec i Francji. Do Karlsruhe mamy zaledwie 40 kilometrów.

Do wielu miast w malowniczej okolicy Baden-Baden dotrzemy samochodem w ciągu około 1,5 do 2 godzin. Warto wybrać się do Mannheim, aby zobaczyć Park Luizy i Zamek Mannheim. Baden-Baden ma położenie sprzyjające pod względem krajobrazów w pięknym Schwarzwaldzie, więc warto zobaczyć co maja nam do zaoferowania okolice. Wybierzmy się koniecznie na Zamek w Heidelbergu.

Baden-Baden - aktywny wypoczynek

Polecamy spacery po pięknych parkach Baden-Baden. Jeśli lubimy aktywny wypoczynek, w Baden-Baden warto wybrać się na wycieczkę rowerową w okolicy Jeziora Bodeńskiego. W samym Baden-Baden są też korty tenisowe, przejażdżki bryczką i konno.

Zimą ruch turystyczny w Baden-Baden jest mniejszy, ale okoliczne góry oferują sporty zimowe: narty, snowboard a cały rok kursuje kolejka górska na górę Merkur.

Baden-Baden – jak dojechać?

Do Baden-Baden dojedziemy z wielu okolicznych miast i lotnisk w Niemczech. Najbliżej będziemy mieć do Stuttgartu – trasa samochodem zajmie nam około godziny i 18 minut. Dojazd pociągiem zajmie tyle samo, ale będziemy jechać z przesiadkami.

Do wielu punktów komunikacyjnych dojedziemy z Baden-Baden w ciągu około 1,5 godziny – 50 km na południe leży lotnisko Fryburg Bryzgowijski, w podobnej lub nieco większej odległości jest też lotnisko Frankfurt nad Menem, lotnisko Mannheim. Wszystkie te miejsca oferują możliwość odwiedzenia Baden-Baden w pięknym Schwarzwaldzie. Na przykład z Lotniska Fryburg Bryzgowijski odbywa się* transfer do Baden-Baden* autobusem kursującym co kilkanaście minut.

Baden-Baden
Czas lotu / jazdy samochodem

2h /11 h 22 min

Strefa czasowa

UTC/GMT + 2:00

Waluta

Euro

Przykładowe ceny

- Woda 1,5 l - 0,85 gr;
- Coca cola 2 l - 5,46 zł;
- Piwo 0,5 l - 2,5 zł;
- Papierosy - 25 zł.

Godziny otwarcia

Kurhaus:
- wtorek - niedziela: 10-17;
- sobota: nieczynne;
- ostatni zwiedzający mogą wejść: 16:30.
(nie dotyczy dni, kiedy są koncerty, wystawy itd.)

Ceny biletów

Za wstęp do Kurhausu lub do innych miejsc Baden-Baden zapłacimy już od 4 euro, czyli kilkanaście do 20 złotych

Orientacyjna odległość

1246 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kkk4i
d1kkk4i
d1kkk4i