Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Bezpłatne miejsca obok siebie dla rodzin w samolocie. Złożono petycję

Pasażerowie większości linii lotniczych w USA, podróżujący z dziećmi muszą uiścić dodatkową opłatę, aby członkowie ich rodzin siedzieli razem z nimi. Inaczej dzieci i niemowlęta mogą siedzieć między nieznajomymi. Consumer Raports składa petycję w sprawie zdjęcia opłaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem osób składających petycję, rodziny nie powinny płacić za przydział miejsc obok siebie
Zdaniem osób składających petycję, rodziny nie powinny płacić za przydział miejsc obok siebie (iStock.com)

"Dzieci w wieku 13 lat lub starsze powinny siedzieć z rodziną podczas lotu i nie powinny być za to naliczane dodatkowe opłaty" - piszą rzecznicy Customer Raports.

Jeszcze jakiś czas temu praktyka płacenia za przydział miejsca z wyprzedzeniem miała miejsce tylko w tanich liniach lotniczych. Jednak w ostatnich latach duże linie lotnicze, takie jak American, Delta, czy United również zaczęły naliczać opłatę za taką usługę.

W najgorszych przypadkach rodziny, które musiały ponownie rezerwować loty, aby upewnić się, że będą siedziały razem, zapłaciły tysiące dolarów. W jednym przypadku był to koszt dodatkowych 4341 dol, czyli ok. 17 tys. zł, a w innym przypadku 14084 dol, ok. 55 tys. zł.

"Linie lotnicze mogą naprawić to w prosty sposób, ale tego nie robią. Oznaczałoby to rezygnację z milionów dolarów opłat od rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci" – czytamy petycji Consumer Raports, która ma ponad 60 tys. podpisów.

W liniach lotniczych, obsługujących polskie lotniska obowiązuje system bezpieczeństwa, zgodnie z którym dziecku przydzielane jest miejsce obok podróżującej z nim osoby dorosłej. Dzieci do 2 roku życia nie mają osobnego miejsca w samolocie i siedzą na kolanach opiekuna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: 5 rad na podróżowanie z dzieckiem

Podziel się opinią

Share
Slot