Trwa ładowanie...
d4gjmxo

Edukacja turystyczna. Jest pomysł, aby stała się przedmiotem w szkole

Inicjatywa jest pomysłem sejmowej Komisji Sportu i Turystyki, która chce, by w szkołach obowiązkowo odbywały się zajęcia z bezpieczeństwa w podróży. Komisji szczególnie zależy na kwestii bezpieczeństwa w górach i nad wodą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyście często nawet nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa
Turyście często nawet nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa (Shutterstock.com)
d4gjmxo

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez "Głos Nauczycielski", pomysł został zaakceptowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przychylne opinie w kwestii wprowadzenia w szkołach edukacji turystycznej mają dwa główne obozy polityczne.

Celem komisji ma być stworzenie profesjonalnego zespołu, który opracuje program edukacji turystycznej. Mógłby on być realizowany m.in. w trakcie godzin wychowawczych. Powodem podjęcia działań edukacyjnych mają być tegoroczne sierpniowe tragiczne wydarzenia.

Po tym, jak na Giewoncie 157 osób zostało porażonych piorunem, a czterech turystów poniosło śmierć, nie brakowało głosów mówiących, że winą zaistniałej sytuacji była niewiedza i brak zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa.

d4gjmxo

- Po dramatycznych wydarzeniach latem na Giewoncie, gdy uderzył piorun i wielu ludzi ucierpiało, usiedliśmy jako zespół i zastanawialiśmy się, co nie zadziałało. Mam nadzieję, że Ministerstwo Edukacji przedstawi nam wkrótce plan działania – mówił Ireneusz Raś, poseł PO i przewodniczący sejmowej Komisji Sportu i Turystyki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Katastrofa na Giewoncie. Ogromny wysiłek ratowników TOPR

d4gjmxo

Podziel się opinią

Share

d4gjmxo

d4gjmxo