Trwa ładowanie...
d28ohgo

Skrajna nieodpowiedzialność. Turyści spacerują Morskim Oku pokrytym cienką warstwą lodu

Cienka warstwa lodu pokrywająca tatrzańskie stawy nie odstraszyła turystów przed spacerami po Morskim oku. Przed skrajnie niebezpiecznymi zachowaniami przestrzega TPN. Przy obecnych temperaturach lód może się w każdym momencie załamać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TPN ostrzega turystów przed niebezpieczeństwem
TPN ostrzega turystów przed niebezpieczeństwem (Shutterstock.com)
d28ohgo

Jednymi z odważnych okazali się być lekceważący zagrożenie turyści, którzy przykuli uwagę wracającej z Rysów kobiety. "Nie słyszałam, żeby ktoś zwracał im uwagę. Sama jednak wyraziłam jasno swoje oburzenie, przechodząc obok innych turystów, przebywających u brzegu Morskiego Oka" – mówiła Monika Hering w rozmowie z Onetem. Sytuacja, którą opisywała miała miejsce w sobotę.

Podobnie skrajne zachowanie zaobserwowano również dzień później. Wówczas po lodzie ślizgała się grupa nastolatków. Zimowe spacery po tafli Morskiego Oka to coroczna tradycja, ale na odpowiednie warunki trzeba jeszcze poczekać.

d28ohgo

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają, że większość tatrzańskich szlaków turystycznych, a w tym najbardziej oblegana droga do Morskiego Oka jest silnie oblodzona. W Tatrach na wysokości powyżej 1600 m n.p.m. obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Turyści nie odpuszczają koniom z Morskiego Oka. „Widać, że są zajechane”

d28ohgo

Podziel się opinią

Share

d28ohgo

d28ohgo