Trwa ładowanie...

Escape room. Dreszczyk emocji podbija polskie miasta

Mrok, tajemnica, stres, a na końcu rozwiązanie zagadki. Emocje, które towarzyszą zawodnikom podczas zabaw w escape roomach bywają różne. Ale zabawa jest zawsze przednia i dzięki temu ta forma rozrywki staje się coraz bardziej popularna.

d68cmok
d68cmok

Ponad 500 drużyn zgłosiło chęć udziału w pierwszych Mistrzostwa Polski w Escape Roomach. Po eliminacjach internetowych wyłoniono drużyny do etapów regionalnych. Finały odbędą się w październiku.

Ta forma rozrywki przypada do gustu coraz większej liczbie osób. Praktycznie w każdym polskim mieście można wybrać się do escape roomu i spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadki. Można wcielić się w więźnia, członka gangu, rabusia czy pacjenta szpitala psychiatrycznego. Niektóre pokoje zagadek tworzone są na wzór horrorów czy thrillerów, inne według fantazji właścicieli. Cel jest zawsze jeden - wyjść z pokoju przed czasem.

Escape room w Budapeszcie PAP/EPA
Escape room w Budapeszcie Źródło: PAP/EPA, fot: ZOLTAN BALOGH

- Urokiem tworzenia escape roomów jest to, że możesz zupełnie zwykłym rzeczom nadać niezwykłe znaczenie - mówi Jan Jaszczyński z warszawskiego Escape Room Bank. A to twórcom tych pokoi udaje się znakomicie. Przekonajcie się sami!

d68cmok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d68cmok