Trwa ładowanie...

Holandia. Od soboty obowiązkowa kwarantanna po przybyciu z krajów dużego ryzyka

Osoby przybywające do Niderlandów z państw podwyższonego ryzyka epidemicznego, także z Polski, już od najbliższej soboty będą zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Wymagane są także dwa testy na obecność koronawirusa (PCR i antygenowego).

Share
Amsterdam (zdjęcie ilustracyjne)
Amsterdam (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: 123RF
d43cbvg

Premier Holandii Mark Rutte poinformował we wtorek o dalszym łagodzeniu obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Od 19 maja otwarte zostaną siłownie, ogrody zoologiczne oraz wydłużony będzie czas funkcjonowania ogródków gastronomicznych.

Holandia - zasady wjazdu dla turystów

Jednocześnie od 15 maja osoby, które przylecą lub przyjadą do Niderlandów z krajów o podwyższonym ryzyku zachorowań na koronawirusa, będą zobowiązane do odbycia kwarantanny.

d43cbvg

"Wszyscy podróżni z wyznaczonych obszarów wysokiego ryzyka, niezależnie od środka transportu, muszą zostać poddani 10-dniowej kwarantannie i będzie ona obowiązkowa” - oświadczył minister zdrowia Hugo de Jonge.

Po pięciu dniach można wykonać test. Jeśli wynik będzie negatywny, wówczas kwarantanna może zostać zakończona.

Od soboty za złamanie obowiązku odosobnienia będzie groziła grzywna w wysokości 435 euro.

d43cbvg

Holandia - obowiązek kwarantanny dla Polaków

Obowiązek kwarantanny będzie miał zastosowanie tylko do obszarów wysokiego ryzyka, ale oznacza to, że będzie również dotyczył Polski.

W zestawieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) Polska jest traktowana jako kraj o podwyższonym ryzyku zarażenia koronawirusem. Tak więc przybywający z Polski, niezależnie od formy transportu, będą zobowiązani nie tylko do okazania dwóch testów na obecność wirusa (PCR i tzw. szybki test), ale także do odbycia kwarantanny.

Koronawirus w Holandii

Dotychczas w Holandii odnotowano 1 mln 571 tys. 398 przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarło ponad 17 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Ukryte pod tynkami. Polacy i Holendrzy pokonali wielkiego odkrycia

d43cbvg

Podziel się opinią

Share
d43cbvg
d43cbvg