Trwa ładowanie...

Jak kupują wakacje kobiety, a jak mężczyźni?

Jak podróżują kobiety, a jak mężczyźni. Czy widać różnicę płci przy podejmowaniu decyzji dotyczących wakacji? Sprawdziliśmy to. Niby kobiety i mężczyźni podróżują bardzo podobnie. Częściej to przedstawicielki płci pięknej dokonują wyboru miejsca na wakacje. Kluczową różnicę dostrzegliśmy w czasie podejmowania decyzji.

Jak kupują wakacje kobiety, a jak mężczyźni?Źródło: Shutterstock.com
dnpeerz
dnpeerz

– Zaobserwowaliśmy, że kiedy wakacyjny wyjazd planuje para, decyzję o wyborze kierunku na urlop czy samego hotelu częściej podejmuje kobieta. Bardzo ważnym czynnikiem udanych wakacji jest dla nich zwiedzanie, możliwość poznawania nowych ludzi, kultur i kuchni – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.
– Ważna jest też możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków, relaks w otoczeniu pięknych miejsc i w towarzystwie przyjaciół. Wybierają hotel przy plaży z formułą all inclusive – dodaje ekspert. Przyjrzeliśmy się bliżej jak w 2016 r. jak dokonywano wyboru na najwiekszym polskim portalu wakacyjnym. Wniosek - kobiety i mężczyźni postępują podobnie. To, co ich różni, to przede wszystkim czas podejmowania decyzji.

Kobiety potrzebują go więcej. Aż 30 proc. (największa grupa) zastanawia się od 1 do 5 dni. Tymczasem 12 proc. mężczyzn wystarczy mniej niż godzina. Taka sama grupa podejmuje decyzję w 18 - 24 godziny. Kolejnym 15 proc. wystarczą 1 - 2 dni.
Pewną różnicę zauważymy także w cenie wakacji. Kobiety są nieco bardziej rozrzutne. Na wakacje przeznaczają średnio o 125 zł więcej niż mężczyźni.

Jak spędzamy wakacje?
Poniższe dwa zestawienia pokazują, które miejsca najchętniej wybierają mężczyźni, a które kobiety. Z otrzymanych danych z portalu Wakacje.pl dowiemy się nawet, osoby o jakich imionach najczęściej dokonują rezerwacji.

Kobiety

W większości wyjeżdżają na tydzień urlopu all inclusive. Są fankami last minute - wycieczki kupują 3 dni przed wylotem. Choć popularne są także te zaplanowane z 1-3 miesięcznym wyprzedzeniem.
Najpopularniejsze kraje na urlop: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Turcja i Egipt.
Kierunki egzotyczne: Dominikana, Kuba, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Średnia wartość rezerwacji: 5869 zł.
Najczęściej kupują: Anna, Katarzyna i Agnieszka.
W jakie dni: W poniedziałki i we wtorki.
Czas decyzji: Około 30 proc. kobiet zastanawia się na wyborem od 1 do 5 dni.

dnpeerz

Mężczyźni

Tak samo jak kobiety, statystycznie najczęściej wyjeżdżają na tydzień urlopu all inclusive. Także mężczyźni lubią last minute lub wyjazd zaplanowany z 1-3 miesięcznym wyprzedzeniem.
Najpopularniejsze kraje na urlop: Grecja, Hiszpania, Turcja, Bułgaria i Egipt.
Kierunki egzotyczne: Dominikana, Kuba, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Średnia wartość rezerwacji: 5994 zł.
Najczęściej kupują: Krzysztof, Piotr i Paweł. W jakie dni? Tak samo jak kobiety - w poniedziałki i we wtorki.
Czas decyzji:
Ok. 15 proc. panów potrzebuję 1-2 dni, aby się zdecydować na dany urlop, 12 proc. z nich wystarczy mniej niż godzina, a kolejne 12 proc. wyboru dokonuje w ciągu 18-24 godzin.

Jak wakacje chcą spędzać kobiety, a jak mężczyźni?

Wakacje.pl wraz z EasyGo przeprowadziły w 2014 r. badanie w czasie którego zapytały kilkadziesiąt kobiet i mężczyzn o ich preferencje urlopowe. Wyniki pokazały, że kupując wakacje dla kobiet panowie powinni lepiej wsłuchiwać się w ich oczekiwania.

Panie najchętniej połączyłyby relaks na plaży ze zwiedzaniem w Grecji, Gruzji i we Włoszech, z kierunków egzotycznych największą liczbą wskazań cieszył się Meksyk. Panowie mieli za zadanie wskazać jakie kierunki preferują kobiety. W opinii mężczyzn, panie najchętniej spędziłyby urlop w Hiszpanii, a egzotyczna podróż w kobiecym wydaniu panom kojarzy się z rajskimi plażami Malediwów.

- Zapytane przez nas panie najczęściej wymieniały zwiedzanie, możliwość poznawania nowych ludzi, kultur i kuchni jako najważniejsze elementy udanych wakacji. Bardzo ważna jest też możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków, relaks w otoczeniu pięknych miejsc i w towarzystwie przyjaciół - podsumowała ankietę Klaudyna Mortka.
Dodała także, że według mężczyzn kobiety najbardziej lubią w wakacjach zabawę w klubach, opalanie się i ciekawe otoczenie, np. romantyczny hotel czy średniowieczne zamki.

dnpeerz

Weekend panie najchętniej spędziłyby w Barcelonie (40 proc.), Paryżu (25 proc.) i w Pradze (20 proc.), nie marzą natomiast o tzw. city breaku w Oslo czy Sztokholmie, co doskonale odgadli panowie. Najwięcej z nich (53 proc.) wskazało stolicę Francji jako najbardziej pożądane przez kobiety europejskie miasto, gdzie można spędzić wyjątkowy czas w romantycznej oprawie. Barcelonę wskazało 35 proc. panów.

dnpeerz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnpeerz