Trwa ładowanie...
d1e3564

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Cała Polska w czerwonej strefie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas konferencji prasowej w piątek, 23 października nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Nowe zmiany obowiązują od soboty, 24 października i przewidują m.in. zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób oraz zamknięcie restauracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Restauracja od jutra znów będą zamknięte
Restauracja od jutra znów będą zamknięte (123RF)
d1e3564

W świetle stale rosnącej liczby zakażeń SARS-Cov2 wprowadzenie nowych obostrzeń było jedynie kwestią czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od soboty 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie zakażeń koronawirusem.

Koronawirus - restauracje i bary zamknięte

Rząd zdecydował m.in. że klasy 4-8 szkół podstawowych mają przejść od przyszłego tygodnia w tryb pracy zdalnej. Wprowadzono także ograniczenia w pracy barów oraz restauracji. Od soboty, 24 października przez najbliższe dwa tygodnie posiłki będą mogły być przygotowywane jedynie na wynos.

d1e3564

Nowe zmiany przewidują również zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób spoza gospodarstwa domowego oraz ograniczenia w przemieszczaniu się osób powyżej 70 roku życia. Zawieszono także działalność sanatoriów, basenów, aquaparków i siłowni.

Koronawirus - od soboty 24 października cała Polska w czerwonej strefie

Od jutra, tj. 24 października całą Polskę obowiązują obostrzenia strefy czerwonej. Oznacza to obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, limity w sklepach do 5 osób na kasę w przypadku sklepów o powierzchni do 100 mkw oraz 1 osoba na 15 mkw w sklepach powyżej 100 mkw.

d1e3564

Zakazane jest również organizowanie imprez okolicznościowych, zamknięte będą wesołe miasteczka, parki rozrywki oraz parki rekreacyjne. Kina pozostają otwarte. Widzowie mogą zajmować co drugie miejsce i nie więcej niż 25 proc. liczny miejsc.

Jak roznosi się koronawirus? Naukowcy pokazali, jak to wygląda bez maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564