Trwa ładowanie...

Koronawirus. Światowa turystyka w 2021 r. straci gigantyczne pieniądze

Z szacunków Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) wynika, że w wyniku pandemii, firmy turystyczne na świecie mogą stracić łącznie nawet ok. 2 biliony dolarów.

Turystyka to jedna z tych branż, które ucierpiały najbardziej podczas pancdemiiTurystyka to jedna z tych branż, które ucierpiały najbardziej podczas pancdemiiŹródło: Adobe Stock, fot: ©Gonzalo - stock.adobe.com
d1u5t64
d1u5t64

Z komunikatu organizacji wynika, że w dalszym ciągu duży problem dla rozwoju światowej turystyki stanowią restrykcje przeciwepidemiczne. Ta branża może ponownie stracić 2 biliony dolarów w rok.

Ciężki powrót dla branży turystycznej

Jak czytamy w informacji opublikowanej 29 listopada, kierownictwo UNWTO oceniło próby przywrócenia działalności w tym obszarze jako "powolne i kruche".

Według kierowanej organizacji straty w światowej turystyce w 2021 r. będą podobne do tych, jakie zanotowano w 2020 r.

d1u5t64

W ocenie władz UNWTO szczególnie niekorzystne na rozwój turystyki wpływają przywracane obecnie obostrzenia związane z nową falą pandemii oraz odkrytym niedawno w RPA wariantem Omikron.

Sytuacja jest nieprzewidywalna

"Te ostatnie wydarzenia dowodzą, że aktualna sytuacja jest nieprzewidywalna, a sektor turystyczny nie jest odporny na zagrożenia, które mogą prowadzić do ogromnych strat gospodarczych" - stwierdził Zurab Pololikashvili, który kieruje organizacją.

"Mam nadzieję, że 2022 r. będzie lepszy" - dodał.

d1u5t64

UNWTO szacuje, że liczba tegorocznych podróży realizowanych przez turystów na świecie będzie o 70-75 proc. mniejsza wobec okresu sprzed pandemii COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Praga nie taka tania. Ile wyda turysta w stolicy Czech?

d1u5t64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u5t64