Trwa ładowanie...

Koszmarne odkrycie w lesie niedaleko Chrzanowa. "Co jeszcze?"

Włos jeży się na głowie na myśl o tym, co znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Chrzanów. I nie chodzi tu wcale o górę śmieci. Ktoś zostawił w lesie gorący asfalt, który obecnie tworzy już bryłę. "Co jeszcze?" - czytamy pod postem opublikowanym na Twitterze Lasów Państwowych.

Share
Polskie lasy toną w śmieciach (zdjęcie ilustracyjne)
Polskie lasy toną w śmieciach (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
dnnc8q1

Niejednokrotnie pisaliśmy już o śmieciach, jakie Polacy pozostawiają w lasach. Były już palety z zepsutymi jajami, odpady poremontowe, masa plastiku, stare opony, sprzęt AGD, meble, a nawet beczki z chemikaliami. Odkrycie w Nadleśnictwie Chrzanów sprawiło, że nawet pracownicy Lasów Państwowych przecierali oczy ze zdumienia.

Ktoś wylał asfalt w lesie

Co takiego się wydarzyło? W jednym z lasów w województwie małopolskim, ktoś... wylał asfalt.

"Najprawdopodobniej w poniedziałek (1.03) lub we wtorek (2.03) przywieziono do lasu w pobliżu ul. Jaworznickiej, na granicy Chełmka i Jaworzna dzielnica Dąb, gorący asfalt. Dziś tworzy on zwartą bryłę. Nadleśnictwo poszukuje osób, które widziały ten proceder lub mogą pomóc w ustaleniu sprawcy" - czytamy we wpisie na FB. Na zdjęciu widać pokaźną bryłę. Przykro patrzeć.

Problem śmieci w lasach

Problem śmieci w lesie wraca jak bumerang, a właściwie nie znika ani na chwilę. Rocznie z polskich lasów wywozi się ok. tysiąca wagonów kolejowych śmieci. Na ten cel LP przeznaczają 20 mln zł. Mimo takich wydatków i nieustannego nagłaśniana problemu, śmieci nie ubywa. "Może by tak wywieźć wagonami osoby, które to robią. Taniej wyjdzie" - skomentował jeden z internautów.

dnnc8q1

Informacja została także udostępniona na oficjalnym profilu Lasów Państwowych na Twitterze. "Powoli kończy nam się katalog śmieci, których jeszcze w lesie nie widzieliśmy. Ktoś w Nadleśnictwie Chrzanów wylał w lesie... asfalt. Były już zbiorniki z chemikaliami, palety zepsutych jaj, ryb, kurczaków, a opony i odpady budowlane to już standard. Co jeszcze?" - grzmią leśnicy na Twitterze.

Obecnie za wyrzucanie śmieci do lasu, grozi mandat w wysokości 500 zł. W wyjątkowych sytuacjach sprawa może trafić do sądu. Są jednak zapowiedzi ministerstwa, że już niedługo za taki proceder będzie groził mandat w wysokości 5 tys. zł. i dodatkowo kara w postaci obowiązku sprzątania w lesie przez miesiąc. Wiele osób uważa, że to może coś zmieni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podatek od plastiku. Będzie nowa danina? "To odpowiedzialność producentów"

dnnc8q1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnnc8q1
dnnc8q1