Trwa ładowanie...
d3n01t7

Kwiaty zamiast reklam. Oryginalny przystanek w Łodzi

Zamiast krzykliwych haseł i komercyjnych reklam na ścianach jednego z łódzkich przystanków zobaczyć możemy coś nietypowego – zatopione w żywicy kolorowe kwiaty. Autorką ciekawej instalacji w przestrzeni miejskiej jest Dominika Cebula, studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspozycja ma potrwać przynajmniej do końca października
Ekspozycja ma potrwać przynajmniej do końca października (Facebook.com/ Łódzkie Centrum Wydarzeń)
d3n01t7

Instalacja nosi tytuł "Nostalgia" i została zamontowana na przystanku tramwajowym przy Teatrze Wielkim przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sterlinga. Ściany wiaty zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których znajdują się różnokolorowe kwiaty zatopione w żywicy.

Michał Bieżyński z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, kurator projektu, podkreślił na łamach Noizz.pl, że "podstawową wartością tej instalacji jest przede wszystkim warstwa wizualna i oparcie jej formy na subtelnym, naturalnym pięknie kwiatów i elementów roślinnych".

Do wykonania projektu artystka wykorzystała żywicę, ponieważ pozwoliła jej ona na zakonserwowanie i zatrzymanie piękna kwiatów w określonej postaci oraz skontrastowanie go z ciężkim, betonowo-asfaltowym otoczeniem miasta. Kwiaty są ułożone w różne kompozycje, którym można się przyglądać, czekając na tramwaj.

– Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, podkreślenia kontrastu kwiatów z betonowym miastem. Kwiaty i bukiety dla ludzi mają ogromne znaczenie, ich symbolizm jest obecny w naszej kulturze od dawna – mówiła autorka projektu w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim. – Do stworzenia instalacji użyłam m.in. kwiatów, które dostałam w prezencie lub od znajomych, którzy chcieli wspomóc pracę nad projektem – dodaje.

d3n01t7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz, co musisz dodać, aby twoje kwiaty pięknie kwitł

d3n01t7

Podziel się opinią

Share
d3n01t7
d3n01t7