Trwa ładowanie...

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle. Jak dojechać do centrum Paryża?

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle znajduje się na obrzeżach Paryża, w miejscowości Roissy-en-France. Jest jednym z trzech lotnisk aglomeracji paryskiej. Jak dojechać z portu lotniczego do centrum Paryża?

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle. Jak dojechać do centrum Paryża?Źródło: Shutterstock.com, fot: Rostislav Glinsky
d561uuj
d561uuj

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle posiada trzy terminale główne: terminal 1, terminal 3 i terminal 2, który jest kompleksem kilku podterminali (2A-2G). Między terminalami lotniska Paryż-Charles de Gaulle można przemieszczać się bezpłatnymi pociągami CDGVAL ze stacjami przy każdej hali, a między podterminalami terminalu 2 - autobusami linii N1 i N2.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – transfer do centrum autobusem

Z lotniska Paryż-Charles de Gaulle do centrum Paryża można dostać się autobusem miejskim lub specjalnymi autobusami czarterowymi. Z terminali lotniska kursuje:

  • Roissybus – czarterowy airbus. Zatrzymuje się przy terminalach głównych (1 i 3), a także terminalach od 2A do 2F (terminal 2G połączony jest z terminalem 2F bezpłatna linią N2 Shuttle). Końcowym przystankiem jest stacja „Ópera”, znajdująca się w 1. dzielnicy Paryża. Koszt podróży to 11 €;
  • Le Direct Bus – odjeżdża spod terminali 1 i 2 (2A – 2F) i kosztuje 17 €. Linia 2 jedzie w kierunku Wieży Eiffla, a linia 4 - w kierunku Gare de Lyon;
  • autobus miejski nr 350 – odjeżdża spod terminali 1 i 2 (2A – 2F) i jedzie w kierunku Dworca Wschodniego (Gare de l'Est). Koszt kursu to 6 €;
  • The Magical Shuttle – autobus jadący bezpośrednio do Disneylandu. Zatrzymuje się przy hotelach zlokalizowanych w parku rozrywki. Koszt przejazdu: dla dorosłych 23 €, dla dzieci 10€.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – transfer do centrum pociągiem podmiejskim

Do centrum Paryża z lotniska Paryż-Charles de Gaulle można dojechać również pociągiem regionalnym RER linii B. Stacja początkowa pociągu to „Aéroport Charles de Gaulle”, a końcowa to „Paris-Châtelet les Halles”. Koszt przejazdu to 9,75 €. Pociąg regionalny to zdecydowanie najszybszy środek transportu z lotniska Paris-Charles de Gaulle – podróż zajmuje jedynie 35 minut.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – transfer do centrum taksówką

Postoje taksówek zlokalizowane są przy każdym terminalu lotniska Paris-Charles de Gaulle. Podróż z lotniska do centrum Paryża lub jego dzielnic obrzeżnych kosztuje od 50 € do 60 €.

d561uuj

Korporacje paryskie oferujące transfer z lotniska Paryż-CDG do centrum to: Alfa Taxis, Les Taxis Blues, G7 i G7 Horizon. Ostatnia korporacja posiada pojazdy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – transfer do centrum samochodem

Na halach terminali 1 i 2A-2F lotniska Paryż-Charles de Gaulle znajdują się wypożyczalnie samochodów: Avis, Hertz, Europcar, Enterprise Rent-a-Car, Budget, Alamo, Dollar, Thrifty czy TT Car Transit. Odległość samochodem z lotniska Paryż-Charles de Gaulle do centrum to około 35 km (50 minut).

Z lotniska Paryż-CDG do centrum francuskiej stolicy można dojechać wybierając drogę szybkiego ruchu A1 albo drogę szybkiego ruchy A3, a następnie obwodnicę E15. Będąc już na terenie miasta najlepiej kierować się w stronę Rue de Rivoli.

d561uuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d561uuj