Trwa ładowanie...
Agnieszka Krasa
01-08-2017 08:41

Lotnisko Rzeszów - Jasionka (RZE). Jak dostać się do miasta?

Lotnisko Rzeszów - Jasionka (RZE) usytuowane jest 10 kilometrów w kierunku północnym od Rzeszowa we wsi Jasionka. Jego powstanie datowane jest na początek lat 40. Jak dostać się do miasta?

Lotnisko Rzeszów - Jasionka (RZE). Jak dostać się do miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Michalooo24
d2yn0i2
d2yn0i2

Dobre położenie geograficzne lotniska w Rzeszowie rzutuje na wysoką liczbę dni lotnych – największą w Polsce. Kolejną zaletą obiektu jest obszerny, bezpłatny parking, który jest dodatkowo monitorowany.

Lotnisko Rzeszów - Jasionka (RZE) – z lotniska do centrum taksówką

Lotnisko Rzeszów – Jasionka (RZE) jest drugim tego typu obiektem w kraju pod względem długości betonowego pasa startowego (3,2 kilometra). Wyprzedza je jedynie Lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW), a na tym samym miejscu na podium znajduje się Port Lotniczy Katowice - Pyrzowice (KTW). Obiekt jest więc w stanie obsłużyć wszystkie typy samolotów.

Z lotniska Rzeszów – Jasionka do centrum miasta można dostać się taksówką, których postój znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z hali przylotów terminalu obiektu. Za trzaśnięcie drzwiami zapłacimy 7 zł, 1 kilometr w dzień kosztuje 2,40 zł, w nocy – 3,60 zł, godzina postoju to 24 zł. Często da się tutaj skorzystać z promocji w taryfie nocnej, weekendowej bądź świątecznej, kiedy kurs taksówką z lotniska Rzeszów – Jasionka (RZE) do centrum Rzeszowa wyniesie jedynie 49 zł. Obejmuje to maksymalnie 6 pasażerów oraz przewóz bagażu.

Lotnisko Rzeszów - Jasionka (RZE) – z lotniska do centrum autobusem

Lotnisko Rzeszów – Jasionka (RZE) jest dość dobrze skomunikowane z resztą kraju. Niedaleko znajdziemy autostradę A4, drogę ekspresową S19, drogę krajową nr 9, a także drogę wojewódzką na 869, która łączy trasę nr 9 do Warszawy oraz 19 do Lublina.

d2yn0i2

Przystanek autobusowy lokalnego przewoźnika umiejscowiony jest około 50 metrów od wyjścia z terminala lotniska Rzeszów – Jasionka (RZE). Dojeżdża się z niego na rzeszowski przystanek na Placu Wolności bądź przy ulicy Bardowskiego, w pobliże dworca PKS i PKP. Kurs do centrum odbędziemy liniami 51 oraz L. Bilety kupuje się u kierowców, a kosztują:

  • 3 zł normalny jednorazowy.
  • 1,50 zł ulgowy jednorazowy.
  • 4 zł normalny 60-minutowy.
  • 2 zł ulgowy 60-minutowy.
  • Bezpłatne są przewozy bagażu.

Poza pojazdami Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie z lotniska Rzeszów – Jasionka (RZE) do centrum miasta dostać się można m.in.

  • Żółtymi liniami nr 224 i 225 Międzygminnej Komunikacji Samochodowej za 3,50 zł i 2,80 zł.
  • Eurobusem, kursującym kilkukrotnie w ciągu dnia; przejazd należy wcześniej zarezerwować pod numerem telefonu 531 631 080.
  • Lubelskimi Liniami Autobusowymi, których pojazd odjeżdża jedynie raz na dzień.
  • Galicją Express, kursującą zazwyczaj czterokrotnie w ciągu dnia z przystankami warunkowymi.
d2yn0i2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn0i2