Trwa ładowanie...

Lotnisko Wilno (VNO). Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Wilno (VNO) z centrum miasta łączy bardzo dobrze rozwinięta sieć autobusowa. Z przystanku obok terminalu można się dostać na Stare Miasto, na północ Wilna oraz na dworzec kolejowy.

Share
Lotnisko Wilno (VNO). Jak dojechać do miasta?Źródło: Facebook.com
d3e7b8g

Port lotniczy Wilno (VNO) – z lotniska do centrum taksówką

Port lotniczy Wilno (VNO) dysponuje postojem tanich i komfortowych taksówek tuż przy terminalu. Opłata początkowa wynosi 6 zł. Za 1 kilometr trasy w ciągu dnia (od 6. do 22.) płaci się 4,20 zł, natomiast taryfa nocna, weekendowa i świąteczna (oraz przejazdy za miasto) to 4,90 zł. Opłata za oczekiwanie na pasażera lub stanie w korku wynosi 1,22 zł za minutę.

Najpopularniejsze trasy z lotniska Wilno (VNO) to:

  • Transfer lotnisko – Stare Miasto (Plac Katedralny w Wilnie, niedaleko Ostrej Bramy) , przejazd kosztuje około 42 zł.
  • Transfer lotnisko – szpital – 76 zł.
  • Transfer lotnisko – ulica Konstytucji – 50 zł.
  • Transfer lotnisko – Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Litexpo – 38 zł.

Port lotniczy Wilno (VNO) – z lotniska do centrum autobusem

Ekspresowa linia 3G z lotniska do centrum Wilna kursuje kilka razy na godzinę, zależnie od dnia tygodnia i ma ograniczoną liczbę przystanków. Na dworzec centralny dostaniemy się autobusami nr 1 i 2, które jeżdżą raz na godzinę.

d3e7b8g

Mniej więcej 5 minut piechotą od wyjścia z hali przylotów (obok hotelu lotniskowego) znajduje się przystanek Rodiunios kelias, gdzie zatrzymuje się linia nr 4. Autobusy te również dojeżdżają na dworzec kolejowy w Wilnie. Do Starego Miasta i na Zarzecze dociera także linia 88, kursująca z lotniska w dzień i w nocy.

Ponadto do centrum Wilna kursują busy przewoźnika TOKS. Przejazd trwa około 10 minut i kosztuje 4,20 zł.

Port lotniczy Wilno (VNO) – z lotniska do centrum pociągiem

Port lotniczy Wilno (VNO) obsługuje komfortowa linia kolejowa. Przejazd pociągiem na stację główną (odcinek wynosi 4,3 km) do centrum stolicy Litwy trwa 7 minut, a bilet kosztuje 2,80 zł. Kursy odbywają się przez cały tydzień pomiędzy 5.45 a 21.10, natomiast przerwy wynoszą od 37 do 91 minut poza godzinami szczytu.

d3e7b8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e7b8g
d3e7b8g