Trwa ładowanie...

Majówka w Zakopanem. Zakrapiana impreza na Krupówkach

Pomimo pandemicznych obostrzeń i średniej prognozy pogody na majówkę pod Tatry przyjechały tysiące turystów, którzy licznie ruszyli w góry. W sobotę aura zachęcała do wycieczek. Ale byli i tacy którzy przysporzyli małopolskim policjantom więcej pracy, przesadzając z ilością wypitego alkoholu.

Turyści na Krupówkach w Zakopanem, 1 maja 2021 rokuTuryści na Krupówkach w Zakopanem, 1 maja 2021 rokuŹródło: PAP/Grzegorz Momot
d3kog1f
d3kog1f

Jak informuje zakopiańska policja, majówka pod Tatrami przebiegała raczej spokojnie, ale nie obyło się bez pewnych incydentów.

W sobotę, 1 maja, zanotowano ok. 70 interwencji policyjnych, blisko 300 osób zostało wylegitymowanych, a także ujawniono 40 wykroczeń covidowych. Nadal wielu z przyjezdnych zapomina o obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa.

Impreza na Krupówkach - kilkudziesięciu nietrzeźwych

Wieczorem tatrzańscy policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach. Przejeżdżający tam policjanci wezwali posiłki i impreza pod gołym niebem została zakończona, a organizator ukarany. Była to jedyna tego typu interwencja na słynnym deptaku wobec większej grupy osób.

W niedzielę, 2 maja, na Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Tatrzańskich policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

Interwencje w Zakopanem - w niedzielę brak spontanicznych imprez

Z niedzieli na poniedziałek nie było już tak tłoczno jak poprzedniej nocy. Wprawdzie turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowano pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne.

d3kog1f

Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy. Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie. Około 1.00 nad ranem Krupówki były już zupełnie puste.

Policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 4 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 osób pouczono przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

Źródło: Policja w Zakopanem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Majówka 2021. Polacy ruszyli w góry. Już widać tłumy na Krupówkach

d3kog1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kog1f