Trwa ładowanie...
d7y4mg7

Malta zamyka granice. Obywatele kilku państw już tam nie wylądują

Władze Malty podjęły decyzję, że od czwartku nie będą wpuszczały na swoje terytorium podróżnych z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. W poniedziałek państwo wyspiarskie zakazało wjazdu przyjezdnym z Włoch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko międzynarodowe na Malcie
Lotnisko międzynarodowe na Malcie (iStock.com)
d7y4mg7

Jak podaje "Malta Independent", decyzja o zakazie wjazdu jest bezterminowa i wejdzie w życie o północy. Zgodnie z tą decyzją wszystkie loty i rejsy z krajów objętych zakazem zostaną odwołane. Jedynym wyjątkiem będą dostawy leków i żywności.

Premier Malty, Robert Abela, poinformował, że powodem, dla którego postanowiono wprowadzić zakaz jest gwałtowny wzrost liczby wykrytych przypadków zakażeń koronawirusem w tych krajach. Najgorzej jest w Hiszpanii, gdzie liczba zakażonych przekroczyła już 2100 osób, a zmarło aż 47 chorych.

d7y4mg7

Maltański rząd zdecydował także, że wszyscy podróżni, którzy w ostatnich dniach przybyli z krajów objętych restrykcjami, muszą obowiązkowo poddać się 14-dniowej kwarantannie. Zignorowanie tego zakazu będzie karane grzywną w wysokości 1000 euro (ponad 4 tys. zł.)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Malta - wyspa niezwykła

d7y4mg7

Podziel się opinią

Share

d7y4mg7

d7y4mg7