Trwa ładowanie...

Mandat za brak maseczki. Francuz ukarany przez polską Straż Graniczną

Podczas lotu z Warszawy do Krakowa jeden z pasażerów nie reagował na polecenia załogi i pilota, aby założył maseczkę. Francuz był nieugięty, za co dostał mandat po wylądowaniu w stolicy Małopolski.
Share
Pasażerowie muszą zasłaniać usta i nos w samolocie
Pasażerowie muszą zasłaniać usta i nos w samolocieŹródło: Getty Images
d2kaumf

Nie wszyscy pasażerowie respektują obostrzenia sanitarne w czasie pandemii koronawirusa, dotyczące zakrywania ust i nosa m.in. podczas podróży samolotem. Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 17 sierpnia, podczas lotu z Warszawy do Krakowa.

35-letni mężczyzna z Francji był wielokrotnie upominany, aby założył maseczkę. Niestety był nieugięty – zupełnie nie reagował na polecenia. Szefowa pokładu poinformowała o tym fakcie kapitana samolotu, a z kolei ten zawiadomił Straż Graniczną.

d2kaumf

"Służba dyżurna Placówki SG w Krakowie-Balicach, po przylocie samolotu rejsowego z Warszawy, otrzymała informację od załogi, iż na pokładzie samolotu znajduje się pasażer, który mimo próśb załogi, nie założył maseczki ochronnej na nos i usta" - wyjaśniła Straż.

Po wylądowaniu Francuz został zatrzymany przez funkcjonariuszy i za niedostosowanie się do poleceń załogi, a następnie pilota, został ukarany mandatem, opiewającym na kwotę 200 zł. Pasażer nie awanturował się i przyjął karę grzywny.

Źródło: krakowwpigulce.pl

d2kaumf

Wyrzucili ją z samolotu. Wszystko przez to, że nie obchodziło ją bezpieczeństwo innych pasażerów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kaumf

Podziel się opinią

Share
d2kaumf
d2kaumf