Trwa ładowanie...
ycipk-2gtb7n

Maroko. Stolica. Dobry pomysł na orientalny urlop

Po egzotykę wcale nie musimy lecieć aż na koniec świata. Wczasy w Maroko tuż po sezonie wakacyjnym dadzą nam odrobinę wytchnienia w orientalnym otoczeniu i pozwolą cieszyć się wysokimi temperaturami. Nie tylko stolica sprawi, że zakochasz się w tym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacje w Maroko to dla Polaków wciąż powiew egzotyki
Wakacje w Maroko to dla Polaków wciąż powiew egzotyki (Shutterstock.com)
ycipk-2gtb7n

Maroko usytuowane jest na południe od Hiszpanii, a wybrzeże obmywają wody Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego. Turystyka rośnie tutaj w siłę, stanowiąc coraz istotniejsze źródło dochodu dla mieszkańców i znaczenie dla marokańskiej gospodarki. Urlopowicze szczególnie cenią tutejszą kuchnię, pustynne przejażdżki na dromaderach, błądzenie po orientalnych targach arabskich czy wyszukiwanie perełek spośród obszernej oferty berberyjskiej biżuterii.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-2gtb7n

W Maroku największym powodzeniem cieszą się Marrakesz czy Agadir. Tutejsze kurorty nadmorskie posiadają często piękne plaże i mogą pochwalić się dobrą infrastrukturą. Oprócz stolicy Maroko, Rabatu, będąc w kraju warto ponadto zobaczyć Casablancę, Fez, Tanger, Tiznit czy Meknes. Obiektów z listy UNESCO naliczymy tutaj w sumie osiem.

Maroko – pogoda tutaj nas nie zaskoczy

Klimat Maroko jest typowo podzwrotnikowy, zależnie od lokalizacji morski z częstymi nadbrzeżnymi mgłami bądź skrajnie suchy – właśnie na obszarach wysoko położonych, gdzie jest również najwilgotniej, a zimą pada śnieg. Warto mieć na uwadze, że temperatury podczas sezonu letniego mogą być tu nieznośne dla Europejczyków. Potrafią przekraczać nawet 50 st. C, szczególnie na obszarze pustyń na Saharze.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-2gtb7n

Najprzyjemniej będzie tu jesienią, kiedy to w październiku doświadczymy w ciągu dnia przeciętnie 25 st. C, a w listopadzie ok. 22 st. C. Najchłodniej będzie pomiędzy grudniem a lutym (17-20 st. C w ciągu dnia).

Maroko – co warto zobaczyć?

Pod względem liczby przyjeżdżających tutaj turystów kraj znajduje się w afrykańskiej czołówce, a większym zainteresowaniem turystów cieszą tylko Egipt i Tunezja. Europeizacja regionu postępuje, baza noclegowa jest bardzo dobra, a połączenia lotnicze ze możliwe ze wszystkich części naszego kontynentu. Nic dziwnego, że to kierunek cieszący się tak dużą popularnością.

ycipk-2gtb7n
Shutterstock.com
Podziel się

Oprócz największych ośrodków miejskich w Maroko z cenionymi zabytkami możemy spędzić mnóstwo czasu na pięknych plażach, piaszczystych i kamienistych, uprawiać sporty wodne, a ponadto zwiedzać najważniejsze porty morskie i wałęsać się po winnicach oraz uprawach drzewek oliwnych czy cytrusów. W oazach na Saharze odpoczniemy pod palmami daktylowymi, w wyższych partiach terenu napotkamy unikalne drzewa żelazne, a na obszarach półpustynnych pistacje oraz drzewa świętojańskie. Oprócz wielbłądów w Maroko zobaczmy muflony, fenki, mangusty a także skorpiony.

Ceny są aktualne na dzień publikacji artykułu.

ycipk-2gtb7n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: First minute. Wczasy na lato 2019 mniej niż 900 zł z all inclusive

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gtb7n

ycipk-2gtb7n
ycipk-2gtb7n