Trwa ładowanie...

Morskie Oko. Remont na słynnym szlaku, z wózkiem lepiej się nie wybierać

Turyści wybierający się 4 października do Morskiego Oka muszą się liczyć z utrudnieniami związanymi z remontem tego popularnego szlaku. Droga będzie zamknięta dla pojazdów – informuje Tatrzański Park Narodowy. Turyści na czas remontu muszą korzystać ze skrótu kamienistą drogą leśną.

Share
Szlak do Morskiego Oka jest w remoncieSzlak do Morskiego Oka jest w remoncieŹródło: Adobe Stock, fot: ©konrad krajewski - stock.adobe.com
dk4g91w

Prace remontowe na drodze do Morskiego Oka są zaplanowane na 300-metrowym, asfaltowym odcinku pomiędzy drugim a trzecim skrótem, powyżej leśniczówki "Wanta". Dojście do Morskiego Oka w trakcie trwających prac jest możliwe, choć wiąże się z utrudnieniami.

Ruch na czas remontu skierowano na skrót kamienistą drogą leśną. Władze TPN zalecają, aby osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz rodzice pchający wózki z dziećmi przełożyli wycieczkę na inny dzień.

Morskie Oko - testy asfaltu

Na 300-metrowym odcinku drogi do Morskiego Oka 4 października odbywa się testowe kładzenie dwóch rodzajów asfaltu. - Test ma na celu wybór optymalnej nawierzchni na tej narażonej na ekstremalne warunki drodze - wyjaśnił Zbigniew Kowalski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

dk4g91w

Droga do Morskiego Oka jest położona w górskim terenie i narażona jest na ekstremalne warunki pogodowe. Przez kilka zimowych miesięcy jest przykryta śniegiem i lodem. Traktem przemieszcza się rocznie około milion osób. Droga jest także intensywnie użytkowana przez pojazdy konne. Z tych powodów asfaltowa nawierzchnia musi mieć szczególne właściwości.

Odcinek, na którym jest testowany asfalt, został wybrany tak, aby przetestować mieszankę zarówno na zakrętach, w terenie wypłaszczonym i na silnym podjeździe oraz w miejscu zacienionym i nasłonecznionym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czym przyciąga Chorwacja? Dziennikarka zdradza, gdzie najlepiej spędzić urlop po sezonie

dk4g91w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk4g91w
dk4g91w