Trwa ładowanie...

Nagle niebo zrobiło się czerwone. Mieszkańcy Chin nagrali niezwykłe zjawisko

W chińskim mieście Zhoushan doszło do nietypowego zjawiska. Niebo nagle zmieniło kolor na czerwony, a w oddali pojawiły się jasne ogniste punkty. Do sieci trafiły zdjęcia zrobione przez mieszkańców.

Niebo nad chińskim miastem przybrało czerwoną barwę Niebo nad chińskim miastem przybrało czerwoną barwę Źródło: Adobe Stock
dxzo5ih
dxzo5ih

Mieszkańcy miasteczka Zhoushan, leżącego we wschodnich Chinach, zauważyli, że niebo w pewnym momencie przybrało czerwoną barwę.

Krwawe niebo nad chińskim miastem

Część mieszkańców była przekonana, że za apokaliptyczny widok odpowiada pożar nad portem. Jednak, jak poinformowały lokalne służby, przyczyna była zupełnie inna.

Za ogniste niebo odpowiadają warunki atmosferyczne - wyjaśniły chińskie służby meteorologiczne. Nisko zawieszone chmury oraz mżawka spowodowały, że niebo pokryła czerwona łuna. Źródło nietypowego koloru promieni miało zaś pochodzić od unoszących się na wodzie czerwonych łodzi.

dxzo5ih

Za efekt "płonącego" nieba odpowiadała pogoda

Specjaliści wyjaśnili, że tego dnia w chmurach znajdowała się duża ilość wody, a emitowane przez łódki czerwone światło załamywało się i rozpraszało, dając efekt "płonącego" nieba.

Do sieci trafiło mnóstwo zdjęć i nagrań ilustrujących nietypowe zjawisko. W komentarzach pojawiły się głosy, że krwawy kolor nieba może być złym omenem. Niektórzy wskazywali nawet na jego związki z pandemią koronawirusa.

dxzo5ih

Źródło: "Daily Mail"

Deszcz meteorytów na nocnym niebie. Rój Delta Akwaryn zobaczysz z Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxzo5ih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxzo5ih