Trwa ładowanie...

Najazd turystów na polskie góry. Znalezienie noclegu w weekend graniczy z cudem

Polacy wciąż nie ochłonęli po otwarciu hoteli i stoków. Za wszelką cenę chcą skorzystać z ostatnich tygodni zimy. Miniony weekend był rekordowy, ale najbliższy ma szansę go przebić. Obiekty noclegowe od Tatr po Karkonosze są praktycznie w pełni zarezerwowane. - Turyści nie tylko stęsknili się za podróżowaniem, ale także obawiają się powrotu obostrzeń - mówi Kamila Miciuła z Nocowanie.pl.
Share
Tłumy na Krupówkach w Zakopanem w miniony weekend
Tłumy na Krupówkach w Zakopanem w miniony weekendŹródło: MAREK BEREZOWSKI, REPORTER, EASTNEWS
d26gd82

Polacy od początku roku byli w blokach startowych i tylko czekali na decyzję o poluzowaniu obostrzeń. Gdy okazało się, że od 12 lutego otwarte będą wyciągi narciarskie, a także obiekty noclegowe, które mogą przyjmować 50 proc. gości, machina ruszyła w błyskawicznym tempie.

Otwarte hotele i stoki - pierwszy weekend rekordowy

Już w trakcie konferencji premiera, podczas której ogłosił otwarcie branży, serwery stron z noclegami przeszły dużą próbę. Polacy masowo zaczęli rezerwować hotele i kwatery w górach.

d26gd82

Miniony weekend był absolutnie rekordowy - pierwszy po poluzowaniu obostrzeń, na dodatek walentynkowy, co tym bardziej zachęciło Polaków do wyjazdów. Zniesienie restrykcji świętowaliśmy z przytupem - o tłumach na Krupówkach i wybrykach "pseudo-turystów" pisał nawet Reuters. "Tańce, alkohol i bójki - tak można podsumować poluzowanie restrykcji w Zakopanem, gdzie wielu Polaków zdecydowało się spędzić miniony weekend" - napisała słynna agencja.

Otwarte hotele i stoki - oblężenie Szczyrku

Po weekendzie nie jest dużo lepiej. Wczoraj pisaliśmy o najeździe turystów na Beskidy. Na drodze do Szczyrku kierowcy musieli stać w gigantycznych korkach. Nie lepiej było na stokach. Przy stacji w Szczyrku od rana ustawiała się kolejka. Przyjechał sanepid, jednak żadnych kar na ośrodek nie nałożono, ponieważ według sanepidu "ta sytuacja nie jest zależna od niego".

d26gd82

Na zdjęciach widać wyraźnie, że o jakimkolwiek dystansie można tylko pomarzyć.

Weekend znów będzie rekordowy

Przed nami kolejny zimowy weekend i już dziś wiadomo, że padnie kolejny rekord. Na portalu Booking.com zarezerwowanych jest 97 proc. miejsc w Zakopanem i 99 proc. w Szczyrku czy Karpaczu.

W Szczyrku na najbliższy weekend zarezerwowanych jest 99 proc. miejsc noclegowych Booking.com
W Szczyrku na najbliższy weekend zarezerwowanych jest 99 proc. miejsc noclegowych Źródło: Booking.com

- Według najnowszych prognoz, przed nami kolejny rekordowy weekend. Turyści znów masowo rezerwują noclegi. Po pierwsze: bo stęsknili się za podróżowaniem. Po drugie: w obawie przez powrotem obostrzeń - mówi Kamila Miciuła z Nocowanie.pl

d26gd82

Sporo rezerwacji na najbliższy weekend odnotowuje także portal Wakacje.pl - Mamy wzrost zainteresowania wyjazdami do Polski o 70 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia, który już był wysoki - mówi Klaudyna Fudala.

- Wolne miejsca na najbliższy weekend? Niestety nic nie mamy - dowiadujemy się w Osadzie Śnieżka w Łomnicy między Karpaczem a Jelenią Górą. - Pełną rezerwację na cały luty mieliśmy już tuż po rządowej konferencji.

Z danych Nocowanie.pl jasno wynika, że zainteresowanie wyjazdami jest ogromne. Znamy też najchętniej wybierane kierunki podróży Polaków. Na liście 10 najbardziej popularnych miejsc w Polsce w lutym 2021 roku znajdują się następujące miejscowości:

d26gd82

1. Zakopane
2. Karpacz
3. Szklarska Poręba
4. Szczyrk
5. Białka Tatrzańska
6. Wisła
7. Zieleniec

Po romantycznych walentynkach czas na wyjazdy z dziećmi

- Patrząc na statystyki, zauważyć można, że o ile w weekend 12-14 lutego pojawiało się najwięcej zapytań i rezerwacji na noclegi 2-osobowe, tak po walentynkach zdecydowanie wzrosła liczba podróży w większym gronie, najczęściej 4-osobowym. Pojawia się znacznie więcej wyjazdów z dziećmi - dodaje Kamila Miciuła.

Co ciekawe, w tym momencie oprócz warszawiaków najczęściej podróżują mieszkańcy Wielkopolski czy Małopolski, ale także świętokrzyskiego oraz lubelskiego. To województwa, które według pierwotnego planu odbywałyby ferie zimowe w ostatniej turze.

d26gd82

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Najazd na Zakopane. "Rebelia i warcholstwo! Karać!"

d26gd82

Podziel się opinią

Share
d26gd82
d26gd82