Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze połączenia PKP. Sprawdź, dokąd najchętniej jeżdżą Polacy

Podróżowanie koleją jest coraz popularniejsze. Aż 21,4 mln pasażerów wybrało w pierwszym półroczu 2018 r. podróże z PKP Intercity, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Skąd i dokąd najchętniej jeżdżą Polacy?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano na trasie Warszawa - Wrocław
Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano na trasie Warszawa - WrocławŹródło: Shutterstock.com
d3bj3x2

W pierwszym półroczu tego roku najpopularniejszym połączeniem był przejazd z Krakowa do Warszawy, w taką podróż wybrało się ponad 1,2 mln pasażerów. Blisko 900 tys. podróżnych pojechało z Gdańska do Warszawy. Inne popularne połączenia to relacje z Poznania i Białegostoku do Warszawy, a także z Warszawy do Wrocławia. Najczęściej wybieranymi przejazdami nieuwzględniającymi stolicy były relacje Poznań - Wrocław, Katowice - Wrocław oraz Poznań-Trójmiasto.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano na trasie Warszawa - Wrocław, wyniósł on 25 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2017 r. 24 proc. więcej podróżnych wybrało połączenie Katowice - Wrocław. Duży wzrost (11 proc.) odnotowano także na trasie Białystok - Warszawa. Co warto odnotować, wzrost liczby podróżnych na tej trasie wynosi aż 81 proc.

   PKP Intercity
Źródło: PKP Intercity

Rodziny i seniorzy ruszają w Polskę

W pierwszym półroczu 2018 r. z usług PKP Intercity skorzystało prawie 9 proc. więcej rodzin z dziećmi. Na niemal wszystkich najpopularniejszych trasach przewoźnik odnotował znaczące wzrosty liczby podróżujących rodzin. Największe zanotowano na trasie Warszawa - Wrocław, Trójmiasto - Warszawa, Kraków - Warszawa.

d3bj3x2

Także seniorzy coraz chętniej wyruszają w kolejowe podróże po Polsce, ich liczba w pociągach wzrosła w pierwszym półroczu br. o blisko 30 proc. Największy wzrost pasażerów w tej grupie przewoźnik odnotował na trasie Częstochowa - Warszawa, Bydgoszcz - Warszawa, Trójmiasto - Warszawa.

Źródło: PKP Intercity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciao Italia! Rzym w 24 godziny

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3bj3x2

Podziel się opinią

Share
d3bj3x2
d3bj3x2