Trwa ładowanie...
d47f4c2

Nawet 5 tys. zł kary. Lasy Państwowe wypowiadają wojnę śmieciarzom

"W końcu doczekaliśmy się możliwych zmian w przepisach dotyczących śmiecenia w lesie" - czytamy w poście udostępnionym na profilu Lasów Państwowych na Facebooku. Śmieciarzom grożą 10 razy większe kary za wyrzucanie śmieci i obowiązek prac społecznych. Będzie też więcej fotopułapek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na śmieciarzy czekają surowe kary
Na śmieciarzy czekają surowe kary (East News)
d47f4c2

Śmieciarze, strzeżcie się. Lasy Państwowe zabrały się za regulacje prawne, dotyczące kar za pozostawianie w lasach odpadów. Już niebawem czekają większe kary i większa odpowiedzialność za zanieczyszczanie przyrody. Dodatkową represją będzie obowiązek sprzątania pozostałości po innych, któzy zostawili śmieci w lesie.

Lasy - prace społeczne za zaśmiecanie

d47f4c2

"Aktualnie jako Lasy Państwowe wydajemy co roku 20 mln zł na sprzątanie lasów. Można za to zrobić np. kilkanaście porządnych wież do birdwatchingu, z których moglibyście wszyscy korzystać. W tej chwili najwyższą karą, jaką możemy nałożyć na osobę, która wyrzuca odpady do lasu, jest 500 zł mandatu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jest to za niska kwota i kara powinna być wyższa. Sami w dyskusjach na naszym profilu sugerowaliście, by śmieciarz, oprócz sprzątnąć po sobie, powinien sprzątnąć również dany kawałek lasu - i to jest bardzo dobry pomysł, który mamy nadzieję, wejdzie w życie" - czytamy w poście opublikowanym przez Lasy Państwowe na Facebooku.

Lasy Państwowe planują wprowadzenie 10 razy większych kar za wyrzucanie śmieci do lasu, czyli 5 tys. zł. Dodatkowo zamierzają, w ramach prac społecznych, nałożyć na osobę śmiecącą dodatkowy obowiązek sprzątnięcia nie tylko po sobie, ale i również po innych.

Zmiany w lasach - 10 tys. fotopułapek

Zapowiadają również zainstalowanie 5 razy więcej fotopułapek, mających na celu wyłapywać nielegalny proceder. Zgodnie z tą myślą, do końca 2021 r. w nadleśnictwach ma być łącznie 10 tys. fotopułapek.

d47f4c2

"Ok. To zobaczymy co to da. Bo nie tylko w tej sprawie ustanawia się drakońskie nawet kary i niewiele to daje. Z historii natomiast wiadomo, że nawet niewielkie ale skutecznie i bezwzględnie egzekwowane kary były znacznie skuteczniejsze" - czytamy w komentarzach. "Brakuje mi w tym jeszcze znacznego zwiększenia liczebności funkcjonariuszy Straży Leśnej" - piszą internauci w komentarzach pod postem.

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47f4c2

Podziel się opinią

Share

d47f4c2

d47f4c2