Trwa ładowanie...

Nawet 5 tys. zł kary. Lasy Państwowe wypowiadają wojnę śmieciarzom

"W końcu doczekaliśmy się możliwych zmian w przepisach dotyczących śmiecenia w lesie" - czytamy w poście udostępnionym na profilu Lasów Państwowych na Facebooku. Śmieciarzom grożą 10 razy większe kary za wyrzucanie śmieci i obowiązek prac społecznych. Będzie też więcej fotopułapek.

Na śmieciarzy czekają surowe kary Na śmieciarzy czekają surowe kary Źródło: East News
d1mu9h2
d1mu9h2

Śmieciarze, strzeżcie się. Lasy Państwowe zabrały się za regulacje prawne, dotyczące kar za pozostawianie w lasach odpadów. Już niebawem czekają większe kary i większa odpowiedzialność za zanieczyszczanie przyrody. Dodatkową represją będzie obowiązek sprzątania pozostałości po innych, któzy zostawili śmieci w lesie.

Lasy - prace społeczne za zaśmiecanie

"Aktualnie jako Lasy Państwowe wydajemy co roku 20 mln zł na sprzątanie lasów. Można za to zrobić np. kilkanaście porządnych wież do birdwatchingu, z których moglibyście wszyscy korzystać. W tej chwili najwyższą karą, jaką możemy nałożyć na osobę, która wyrzuca odpady do lasu, jest 500 zł mandatu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jest to za niska kwota i kara powinna być wyższa. Sami w dyskusjach na naszym profilu sugerowaliście, by śmieciarz, oprócz sprzątnąć po sobie, powinien sprzątnąć również dany kawałek lasu - i to jest bardzo dobry pomysł, który mamy nadzieję, wejdzie w życie" - czytamy w poście opublikowanym przez Lasy Państwowe na Facebooku.

Lasy Państwowe planują wprowadzenie 10 razy większych kar za wyrzucanie śmieci do lasu, czyli 5 tys. zł. Dodatkowo zamierzają, w ramach prac społecznych, nałożyć na osobę śmiecącą dodatkowy obowiązek sprzątnięcia nie tylko po sobie, ale i również po innych.

d1mu9h2

Zmiany w lasach - 10 tys. fotopułapek

Zapowiadają również zainstalowanie 5 razy więcej fotopułapek, mających na celu wyłapywać nielegalny proceder. Zgodnie z tą myślą, do końca 2021 r. w nadleśnictwach ma być łącznie 10 tys. fotopułapek.

"Ok. To zobaczymy co to da. Bo nie tylko w tej sprawie ustanawia się drakońskie nawet kary i niewiele to daje. Z historii natomiast wiadomo, że nawet niewielkie ale skutecznie i bezwzględnie egzekwowane kary były znacznie skuteczniejsze" - czytamy w komentarzach. "Brakuje mi w tym jeszcze znacznego zwiększenia liczebności funkcjonariuszy Straży Leśnej" - piszą internauci w komentarzach pod postem.

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mu9h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mu9h2