Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia. Zmiany na polskiej granicy

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, 24 lutego o nowych obostrzeniach. Poza sprecyzowanymi zasadami zakrywania ust i nosa, a także regulacjami na Warmii i Mazurach, istotna zmiana dotyczy wjazdu do Polski z Czech i Słowacji.

Share
Po powrocie z Czech należy odbyć kwarantannę także, gdy wracamy własnym samochodem
Po powrocie z Czech należy odbyć kwarantannę także, gdy wracamy własnym samochodemŹródło: Getty Images
d4li5iw

Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną u naszych sąsiadów rząd zdecydował, że wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji, zostaną skierowane na kwarantannę. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem.

Kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - kogo nie obowiązuje?

Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Przypomnijmy, że kwarantanna dla osób wracających z pozostałych krajów UE dotyczy wyłącznie tych, którzy podróżują transportem zbiorowym, czyli np. autokarem czy samolotem.

Wjazd do Czech i Słowacji - zasady dla Polaków

Podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium Czech wyłącznie w uzasadnionych przypadkach (np. do pracy, na leczenie, z powodów rodzinnych, urzędowych), o ile posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa. Następnie trzeba poddać się kwarantannie i powtórzyć test w Czechach do 5 dni od wjazdu.

Obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej podlegają bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub państwowych ośrodkach izolacji na okres 14 dni, po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej.

d4li5iw

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dramatyczny przyrost zakażeń w Czechach. "Chorych będzie więcej"

d4li5iw

Podziel się opinią

Share
d4li5iw
d4li5iw