Trwa ładowanie...
ycipk-1w8d45
W podróży

Passage du Gois. Niezwykła trasa. Przejazd nią budzi emocje

Przejażdżka drogą łącząca zatokę Burnёf z wyspą Noirmoutier we Francji musi budzić dreszczyk grozy. Kilkukilometrowy odcinek jezdni jest dostępny raptem przez kilka godzin dziennie. I tylko w ściśle wyznaczonym czasie można nim przejechać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła trasa Passage du Gois budzi ciekawość turystów
Niezwykła trasa Passage du Gois budzi ciekawość turystów (Youtube.com)
ycipk-1w8d45

Passage du Gois to niezwykła trasa we Francji, w regionie Vendée. Jak podaje rynekinfrastruktury.pl: "Ma 4,3 km i jest naturalną mierzeją okresowo zalewaną przez wody zatoki i to sprawia, że jest niezwykła. W 1701 r. po raz pierwszy oznaczono na mapie to naturalne połączenie lądu z wyspą Noirmoutier, a ok. 1840 r. rozpoczęto jego regularne użytkowanie".

Youtube.com
Podziel się

Najpóźniej 1,5 godziny przed odpływem i najwcześniej 1,5 po nim – wtedy na Passage du Gois mogą wjeżdżać auta. Przy wjeździe na drogę i zjeździe z niej umieszczone są specjalne tablice, które dają znać podróżnym, kiedy wolno, a kiedy absolutnie nie można z trasy korzystać.

ycipk-1w8d45
Youtube.com
Podziel się

Oczywiście nie wszyscy stosują się do wytycznych. Gdy rezolutnych podróżnych zastanie przypływ, do dyspozycji mają wieże ratunkowe.Turyści w "opałach" mogą do nich wejść i poczekać na pomoc. Niestety z autem muszą rozstać się na zawsze.

Youtube.com
Podziel się
ycipk-1w8d45

Zobacz też: Przeskanowali mumię kota

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1w8d45

ycipk-1w8d45
ycipk-1w8d45