Trwa ładowanie...
d1qszwu
W podróży

Passage du Gois. Niezwykła trasa. Przejazd nią budzi emocje

Przejażdżka drogą łącząca zatokę Burnёf z wyspą Noirmoutier we Francji musi budzić dreszczyk grozy. Kilkukilometrowy odcinek jezdni jest dostępny raptem przez kilka godzin dziennie. I tylko w ściśle wyznaczonym czasie można nim przejechać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła trasa Passage du Gois budzi ciekawość turystów
Niezwykła trasa Passage du Gois budzi ciekawość turystów (Youtube.com)
d1qszwu

Passage du Gois to niezwykła trasa we Francji, w regionie Vendée. Jak podaje rynekinfrastruktury.pl: "Ma 4,3 km i jest naturalną mierzeją okresowo zalewaną przez wody zatoki i to sprawia, że jest niezwykła. W 1701 r. po raz pierwszy oznaczono na mapie to naturalne połączenie lądu z wyspą Noirmoutier, a ok. 1840 r. rozpoczęto jego regularne użytkowanie".

Youtube.com
Podziel się

Najpóźniej 1,5 godziny przed odpływem i najwcześniej 1,5 po nim – wtedy na Passage du Gois mogą wjeżdżać auta. Przy wjeździe na drogę i zjeździe z niej umieszczone są specjalne tablice, które dają znać podróżnym, kiedy wolno, a kiedy absolutnie nie można z trasy korzystać.

d1qszwu
Youtube.com
Podziel się

Oczywiście nie wszyscy stosują się do wytycznych. Gdy rezolutnych podróżnych zastanie przypływ, do dyspozycji mają wieże ratunkowe.Turyści w "opałach" mogą do nich wejść i poczekać na pomoc. Niestety z autem muszą rozstać się na zawsze.

Youtube.com
Podziel się
d1qszwu

Zobacz też: Przeskanowali mumię kota

Podziel się opinią

Share

d1qszwu

d1qszwu
d1qszwu