Trwa ładowanie...
d4ajrtd

Policja ostrzega: na południu Czech grasuje amerykańska puma

W pobliżu czeskiego miasta Hradec Jindrzichuv widziano amerykańską pumę. Drapieżnik najprawdopodobniej uciekł od nieznanego hodowcy i grasuje w okolicznych lasach.
Share
Na chwilę obecną policjanci z pracownikami ogrodu zoologicznego konsultują sposób złapania drapieżnika
Na chwilę obecną policjanci z pracownikami ogrodu zoologicznego konsultują sposób złapania drapieżnikaŹródło: Shutterstock.com
d4ajrtd

Policja i lokalne władze proszą mieszkańców i turystów o ostrożność podczas poruszania się w terenach niezamieszkanych. Apel wystosowano w związku z chodzącą na wolności amerykańską pumą, którą widziano w połowie czerwca w pobliżu miasta Hradec Jindrzichuv.

Policja poinformowała, że podobne informacje pojawiały się już od kwietnia, ale formalne zgłoszenia napłynęły dopiero w tym miesiącu. Nie ustalono, w jaki sposób zwierzę znalazło się w czeskich lasach. Póki co przypuszcza się, że uciekło od prywatnego hodowcy.

d4ajrtd

Rzecznik urzędu weterynaryjnego Frantiszek Kouba przekazał, że w tej okolicy tylko jedna kobieta ma zezwolenie na posiadanie dwóch pum. "Dostała już kilka mandatów za to, że je nielegalnie rozmnaża. Na to nie daliśmy zezwolenia, bo nie ma do tego wystarczających warunków" - powiedział rzecznik. Jednocześnie wykluczył, że zwierzę znajdujące się na wolności mogłoby pochodzić z tej hodowli.

Jak informuje PAP, na chwilę obecną policjanci z pracownikami ogrodu zoologicznego konsultują sposób złapania drapieżnika. Zaapelowali o przekazywanie informacji o ruchach pumy, co ma pozwolić na umieszczenie pułapki.

Lokalne władze nie przewidują ograniczeń dla uczestników zaczynających się niebawem kolonii i obozów letnich.

d4ajrtd

Zobacz też: Postawił łapę w złym miejscu. Nagranie z zoo

d4ajrtd

Podziel się opinią

Share
d4ajrtd
d4ajrtd