Trwa ładowanie...

Polska coraz bardziej atrakcyjna. Wzrasta liczba turystów, szczególnie z Azji

Polska Organizacja Turystyczna podsumowała 2017 r. Jest się z czego cieszyć. Mamy na koncie wiele nagród, zanotowano wzrost liczby turystów z kraju i zagranicy. – Jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, przyjazny i nowoczesny – mówi prezes POT.

Polska coraz bardziej atrakcyjna. Wzrasta liczba turystów, szczególnie z AzjiŹródło: Shutterstock.com
d33mt5y
d33mt5y

W 2017 r. zanotowano wzrost przyjazdów turystycznych z zagranicy na poziomie 4,5 proc. Oznacza to, że odwiedziło nas aż 18,3 mln urlopowiczów-cudzoziemców. Najwięcej przyjechało ich z Niemiec (ponad 1,7 mln), Wielkiej Brytanii i Ukrainy – przy czym pod uwagę wzięto tylko osoby, które skorzystały z obiektów noclegowych posiadających co najmniej 10 miejsc.

W pierwszej siódemce znaleźli się także turyści z USA, Rosji, Włoch i Izraela.

Bardzo ciekawie przedstawiają się statystyki dotyczące największych wzrostów odwiedzin. Okazuje się, że ponad 54 proc. więcej turystów w porównaniu do 2016 r. przyjechało do nas z… Chin. Równie duży wzrost zanotował Izrael (+ 49,7 proc.). Przybywa także podróżnych z Korei Południowej (+18 proc.) i Indii (+10 proc.).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

– Rok 2017 był dla Polskiej Organizacji Turystycznej bardzo owocny. Przeprowadziliśmy z sukcesem wiele akcji promocyjnych, które zaowocowały zwiększoną liczbą przyjazdów do Polski – mówi Robert Andrzejczyk, prezes POT. – Nasz kraj otrzymał m.in. prestiżową nagrodę "Best in Travel" przewodnika turystycznego "Lonely Planet", który uznał nas za jedno z 10 najlepszych miejsc na świecie pod względem korzystnego stosunku ceny do jakości świadczonych usług – dodaje.

d33mt5y

Cieszy nie tylko większa liczba turystów, ale także to, że wyjeżdżają oni z Polski zadowoleni z pobytu.

Przez obcokrajowców jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, przyjazny i nowoczesny. Kraj, w którym historia i nowoczesność wzajemnie się przeplatają. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że aż 96 proc. turystów zagranicznych było zadowolonych z pobytu w naszym kraju, a 85 proc. planuje ponownie odwiedzić Polskę w najbliższym czasie – mówi Andrzejczyk.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wzrost zanotowano nie tylko wśród turystów zagranicznych, ale także krajowych. 5,5 proc. więcej Polaków zdecydowało się w zeszłym roku na wyjazd na terenie kraju nad Wisłą. Oznacza to 28 mln rodaków, którzy postawili na podróże krótkookresowe (weekendowe) i 17,9 mln na długookresowe (wakacyjne). Jest to efekt m.in. wielu akcji promocyjnych, takich jak "Weekend za pół ceny", w którym wzięło udział aż 110 tys. turystów i ponad 550 partnerów.

d33mt5y

Jakie działania promocyjne ma w planach POT w 2018 r.? Celem jest większy udział w działaniach internetu oraz najnowszych technologii. Zaplanowano także m.in. rozszerzenie i wzmocnienie działań na rynkach zagranicznych (Izrael, Korea Płd., Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Czechy, Słowacja, Węgry, Singapur) oraz kampania "Next time Poland!", prowadzona na konkurencyjnych rynkach (Czechy, Węgry).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

d33mt5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33mt5y