Trwa ładowanie...
d1lx2c7
Artykuł sponsorowany
Magiczne miejsca

"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice zamku Czocha

Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę działo się za murami zamku Czocha. Istnieją hipotezy, że był on ośrodkiem wywiadowczym i kryptologicznym. Czy Hitlerowcy pracowali tu nad bronią? Czy na Zamku istniała szkoła dla szpiegów? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najnowszym odcinku programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” w poniedziałek, 20 listopada o godz. 22:30. Powtórki programu można obejrzeć w weekendy o godz. 13:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę działo się za murami zamku Czocha
Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę działo się za murami zamku Czocha (History)
d1lx2c7

Zamek Czocha to jeden z najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Słynie z tajemnych przejść ukrytych w ścianach i szafkach, zaprojektowanych przez słynnego architekta Bodo Ebhardta. Dużym zainteresowaniem cieszy się również temat skarbów ostatniego właściciela zamku - Ernsta Gütschowa, bogatego przemysłowca i kolekcjonera sztuki.

Z tajemnic wojennych rozpala wyobraźnię hipoteza, że to właśnie na Zamku Czocha w czasie drugiej wojny światowej działała grupa niemieckich kryptologów oraz słynne urządzenie o nazwie “Ryba Miecz” umożliwiające odczytywanie najważniejszych radzieckich depesz.

W kolejnym odcinku programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” spotkamy się z wybitnym kryptologiem, który odniesie się do tej tezy. Zbadamy też tajemnicze mikrokryształki będące połączeniem techniki mikrofilmu i mikrokropki. Zastanowimy się, dlaczego znaleziono je na Zamku Czocha i do czego mogły służyć. Czy mogła tam istnieć szkoła dla szpiegów? Eksperci zaprowadzą nas do najbardziej tajemniczych zakątków Zamku Czocha, aby rzucić światło na całkiem nowe odkrycia. Nowy odcinek programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” w poniedziałek, 20 listopada o godz. 22:30 a powtórki w weekendy o godz. 13:00.

d1lx2c7

Podziel się opinią

Share

d1lx2c7

d1lx2c7