Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
polska
16-11-2017 08:41

"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice zamku Czocha

Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę działo się za murami zamku Czocha. Istnieją hipotezy, że był on ośrodkiem wywiadowczym i kryptologicznym. Czy Hitlerowcy pracowali tu nad bronią? Czy na Zamku istniała szkoła dla szpiegów? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najnowszym odcinku programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” w poniedziałek, 20 listopada o godz. 22:30. Powtórki programu można obejrzeć w weekendy o godz. 13:00.

Artykuł sponsorowany
"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice zamku CzochaŹródło: History
d1hhv09
d1hhv09

Zamek Czocha to jeden z najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Słynie z tajemnych przejść ukrytych w ścianach i szafkach, zaprojektowanych przez słynnego architekta Bodo Ebhardta. Dużym zainteresowaniem cieszy się również temat skarbów ostatniego właściciela zamku - Ernsta Gütschowa, bogatego przemysłowca i kolekcjonera sztuki.

Z tajemnic wojennych rozpala wyobraźnię hipoteza, że to właśnie na Zamku Czocha w czasie drugiej wojny światowej działała grupa niemieckich kryptologów oraz słynne urządzenie o nazwie “Ryba Miecz” umożliwiające odczytywanie najważniejszych radzieckich depesz.

W kolejnym odcinku programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” spotkamy się z wybitnym kryptologiem, który odniesie się do tej tezy. Zbadamy też tajemnicze mikrokryształki będące połączeniem techniki mikrofilmu i mikrokropki. Zastanowimy się, dlaczego znaleziono je na Zamku Czocha i do czego mogły służyć. Czy mogła tam istnieć szkoła dla szpiegów? Eksperci zaprowadzą nas do najbardziej tajemniczych zakątków Zamku Czocha, aby rzucić światło na całkiem nowe odkrycia. Nowy odcinek programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” w poniedziałek, 20 listopada o godz. 22:30 a powtórki w weekendy o godz. 13:00.

Artykuł sponsorowany
d1hhv09

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hhv09

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj