Trwa ładowanie...

Przewóz bagażu samolotem. Limity rozmiaru i wagi w różnych liniach lotniczych

Niektóre linie lotnicze pozwalają na bezpłatny przewóz jedynie małego plecaka, torby damskiej czy pokrowca na laptopa. W innych istnieje możliwość przewozu dużego bagażu rejestrowanego. Jakie są limity rozmiaru i wagi bagażu u różnych przewoźników?

Przewóz bagażu samolotem. Limity rozmiaru i wagi w różnych liniach lotniczychŹródło: Shutterstock.com
da3pfit
da3pfit

Najmniejsze limity wagowe bagażu podręcznego zakładają przewoźnicy z Bliskiego Wschodu - Emirates i Qatar Airways. Limit wynosi zaledwie 7 kg. Wśród dużych europejskich linii lotniczych mieści się on granicach od 8 do 12 kg. Większość tanich przewoźników umożliwia natomiast przewóz takiego bagażu do 10 kg. Wyjątkiem jest easyJet, który zniósł limit wagowy. Bagaż musi się jednak zmieścić w schowku nad głową.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najmniejszy limit rozmiaru bezpłatnego bagażu podręcznego został ustalony przez Ryanair i Wizz Air – odpowiednio 40 cm x 20 cm x 25 cm i 40 x 30 x 20 cm. W pozostałych tanich liniach jest on znacznie większy i wynosi zwykle 55 x 40 x 23 cm.

Limity bagażu rejestrowanego

Najczęściej w tanich liniach lotniczych za dodatkową opłatą można przewieźć bagaż rejestrowany do 20 kg. W dużych europejskich liniach wynosi on do 23 kg w klasie ekonomicznej. Przewoźnicy z Bliskiego Wschodu na większości popularnych tras zwiększają ten limit do 30-35 kg.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W większości linii lotniczych maksymalny rozmiar bagażu rejestrowanego w klasie ekonomicznej wynosi 158 cm. Zwykle jest on jeszcze mniejszy u tanich przewoźników. Pod względem rozmiaru bagażu zdecydowanie wyróżniają się easyJet (275 cm) oraz Qatar Airways (300 cm).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji „od kuchni”?

da3pfit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da3pfit

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj