Trwa ładowanie...
ycipk-30aloq

Przyjaźnią się od 25 lat. Takie relacje nie zdarzają się na co dzień

Ta historia jest tak wyjątkowa, że wydaje się nieprawdopodobna. Jednak wydarzyła się naprawdę. Mowa o wieloletniej przyjaźni człowieka z rybą. Ich zaskakująca relacja trwa już ponad 25 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arakawa bardzo ceni sobie wodne podróże, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym może sam na sam przebywać ze swoim przyjacielem
Arakawa bardzo ceni sobie wodne podróże, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym może sam na sam przebywać ze swoim przyjacielem (YouTube/ Great Big Story)
ycipk-30aloq

Hiroyuki Arakawa to Japończyk, który jest odpowiedzialny za nadzorowanie Torii (bramy prowadzącej do chramów i miejsc świętych shinto - zdjęcie poniżej) w wodach Zatoki Tateyama. Mężczyzna nurkuje w tamtym miejscu niemal codziennie od 25 lat. I to właśnie tam poznał swojego najlepszego przyjaciela - rybę Yoriko, wargacza garbogłowego.

Ich przyjaźń jest jak z filmu. Pewnego dnia Arakawa nurkując w parku podwodnym Hasama w japońskim Tateyama natknął się na wyczerpaną Yoriko. Widział, że ryba nie jest w stanie sama upolować sobie jedzenia, więc przez kilka dni karmił ją krabami. Uratował jej wówczas życie. Od tamtej pory trwa ich wieloletnia przyjaźń, która jest dowodem na to, że głęboka więź jest możliwa nawet między człowiekiem a stworzeniem morskim.

ycipk-30aloq
Shutterstock.com
Podziel się

W sieci krąży wideo, na którym Arakawa opowiada o swojej przyjaźni z Yoriko. W wodach często można wejść w interakcję z morskimi zwierzętami, ale rzadko pozwalają się one dotykać ludziom. W tym przypadku jest inaczej. Ta ryba bez wątpienia darzy swojego przyjaciela miłością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Woda zaczęła dziwnie pluskać. Turyści nagrali niezwykły widok

ycipk-30aloq

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-30aloq

ycipk-30aloq
ycipk-30aloq