Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Weekend
Poza miastem
Z dziećmi
Aktywnie
Porady
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Rozdają dzieciom pieniądze. Polacy są zdziwieni gestem muzułmanów

Polscy turyści spędzający wakacje w górach mogą być ostatnio świadkami nietypowych sytuacji. Muzułmanie, którzy również tłumnie odwiedzają te rejony, obchodzą obecnie ważne święto. Tradycja nakazuje im rozdawać dzieciom i biednym podarunki oraz pieniądze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok muzułmanów rozdających dzieciom pieniądze może niektórych Polaków nieźle zdziwić
Widok muzułmanów rozdających dzieciom pieniądze może niektórych Polaków nieźle zdziwić (Facebook. com/Polski Emeryt - Sokrates, Fot: Facebook.com/Polski Emeryt - Sokrates)

Uroczystość, którą obecnie celebrują wyznawcy islamu nazywa się Id al-Adha, czyli "Święto Ofiarowania" i trwa 4 dni. W trakcie tego święta są oni zobligowani do dawania dzieciom prezentów oraz jałmużny ubogim. Ci, którzy tej tradycji nie znają, a kiedy zauważą, że obca osoba wkłada ich pociechom w rękę upominkowy banknot, mogą się mocno zdziwić.

- W niedzielę przeżyłem kulturowy szok – mówił w rozmowie z Gazetą Krakowską Bartłomiej, taksówkarz z Zakopanego – gość z Bliskiego Wschodu zapytał kobietę, czy może wręczyć jej wnukom pewną kwotę jako prezent. W efekcie dwójka dzieciaków dostała po 500 zł każdy – opowiadał zdziwiony taksówkarz.

Podobne "prezenty" od muzułmańskich gości otrzymują również dzieci bawiące się w parkach i na placach zabaw w okolicach Krupówek. Zagraniczni turyści tłumaczą zdziwionym Polakom, że taka w ich kulturze obowiązuje tradycja i że czuliby się zwyczajnie urażeni, gdyby nie przyjęto od nich upominku.

Muzułmanie upodobali sobie polskie góry i od kilku lat bardzo często wybierają je jako swój wakacyjny kierunek. Lubią do nas przyjeżdżać, ponieważ czują się u nas bezpiecznie. Największym atutem spędzania wakacji w Polsce są jednak niskie ceny i towarzysząca im wysoka jakość usług. Jak widać nie szkoda im także pieniędzy na upominki dla polskich dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nawet góry mają dość. Wstrząsające nagranie z Alp

Podziel się opinią

Share
Slot