Trwa ładowanie...
d20z9kl

Rozdają dzieciom pieniądze. Polacy są zdziwieni gestem muzułmanów

Polscy turyści spędzający wakacje w górach mogą być ostatnio świadkami nietypowych sytuacji. Muzułmanie, którzy również tłumnie odwiedzają te rejony, obchodzą obecnie ważne święto. Tradycja nakazuje im rozdawać dzieciom i biednym podarunki oraz pieniądze.
Share
Widok muzułmanów rozdających dzieciom pieniądze może niektórych Polaków nieźle zdziwić
Widok muzułmanów rozdających dzieciom pieniądze może niektórych Polaków nieźle zdziwićŹródło: Facebook. com/Polski Emeryt - Sokrates, Fot: Facebook.com/Polski Emeryt - Sokrates
d20z9kl

Uroczystość, którą obecnie celebrują wyznawcy islamu nazywa się Id al-Adha, czyli "Święto Ofiarowania" i trwa 4 dni. W trakcie tego święta są oni zobligowani do dawania dzieciom prezentów oraz jałmużny ubogim. Ci, którzy tej tradycji nie znają, a kiedy zauważą, że obca osoba wkłada ich pociechom w rękę upominkowy banknot, mogą się mocno zdziwić.

- W niedzielę przeżyłem kulturowy szok – mówił w rozmowie z Gazetą Krakowską Bartłomiej, taksówkarz z Zakopanego – gość z Bliskiego Wschodu zapytał kobietę, czy może wręczyć jej wnukom pewną kwotę jako prezent. W efekcie dwójka dzieciaków dostała po 500 zł każdy – opowiadał zdziwiony taksówkarz.

d20z9kl

Podobne "prezenty" od muzułmańskich gości otrzymują również dzieci bawiące się w parkach i na placach zabaw w okolicach Krupówek. Zagraniczni turyści tłumaczą zdziwionym Polakom, że taka w ich kulturze obowiązuje tradycja i że czuliby się zwyczajnie urażeni, gdyby nie przyjęto od nich upominku.

Muzułmanie upodobali sobie polskie góry i od kilku lat bardzo często wybierają je jako swój wakacyjny kierunek. Lubią do nas przyjeżdżać, ponieważ czują się u nas bezpiecznie. Największym atutem spędzania wakacji w Polsce są jednak niskie ceny i towarzysząca im wysoka jakość usług. Jak widać nie szkoda im także pieniędzy na upominki dla polskich dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nawet góry mają dość. Wstrząsające nagranie z Alp

d20z9kl

Podziel się opinią

Share
d20z9kl
d20z9kl