Trwa ładowanie...
d1lcuus

Rzym. Polak uruchomił drona nad Koloseum. Został aresztowany

Policja zatrzymała w Rzymie 40-letniego turystę z Polski, który postanowił, mimo zakazu, podczas zwiedzania Koloseum uruchomić drona. Mężczyzna został aresztowany po tym, jak urządzenie spadło na zabytkowe schody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turysta zignorował zakaz
Turysta zignorował zakaz (123RF)
d1lcuus

Turysta z Polski został aresztowany w poniedziałek, 14 września, podczas wizyty w zabytkowym Koloseum. Powodem zatrzymania było zignorowanie przez mężczyznę zakazu używania dronów podczas zwiedzenia starożytnej budowli.

Jak podaje portal "Polsat News", Polak był przed wejściem do amfiteatru uprzedzany przez pracowników obsługi, że używanie zdalnie sterowanych urządzeń jest podczas zwiedzania zakazane. Turysta postanowił, mimo ostrzeżeń, skorzystać ze swojej zabawki i miał niestety pecha.

d1lcuus

Nim na miejsce przybyli wezwani przez pracowników funkcjonariusze, dron spadł i uderzył w zabytkowe schody. Urządzenie zostało zarekwirowane przez policję, a niesforny turysta aresztowany za nieprzestrzeganie zakazu przelotów nad stolicą Włoch. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, a schody amfiteatru nie zostały uszkodzone.

Rzym - władze walczą z wandalami

Podróżując do Rzymu trzeba umieć się zachować i przestrzegać obowiązujących zasad. Już w zeszłym roku Burmistrz miasta, Virginia Raggi wypowiedziała wojnę wakacyjnym wandalom. Zapowiedziała, że za niszczenie zabytków (w tym Koloseum) turystom grozi wpisanie na tzw. czarną listę. Ci, którzy się na niej znajdą, nie zostaną wpuszczeni do stolicy Włoch.

Miejmy nadzieję, że Polak nie naraził się władzom na tyle, aby dostać zakaz wstępu. W przeciwnym razie będzie się musiał nacieszyć wspomnieniami, bo nagrania z wizyty w Koloseum już pewnie nie zobaczy...

d1lcuus

Źródło: "Polsat News"

Remont w prezencie - odc. 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lcuus

Podziel się opinią

Share
d1lcuus
d1lcuus