Trwa ładowanie...
góry
oprac. HSZ
22-06-2022 16:33

Samochodami wjechali na Turbacz. "Tutaj nie ma szlaku, tu jest droga"

Turyści, którzy 17 czerwca wybrali się na Turbacz, na szlaku spotkali sznur samochodów. "Przecież tutaj nie ma szlaku, tu jest droga" - miał usłyszeć od jednego z kierowców mężczyzna wędrujący na szczyt.

Share
Szlak na Turbacz Szlak na Turbacz Źródło: Adobe Stock, fot: spacetech
d4rrsof

Informacja o tym zaskakującym incydencie pojawiła się w mediach społecznościowych na fanpage'u "Otwórz oczy, patrz". "Na polanie Sralówki minęła nas z Maćkiem wyprawa około 15 samochodów" - czytamy. Pojazdy, które uwieczniono na zdjęciach i nagraniach, poruszały się zielonym szlakiem PTTK przez Sralówki w stronę Turbacza, czyli najwyższego (1310 m n.p.m.) szczytu w Gorcach.

Auta na szlaku w Gorcach

"Pewnym zaskoczeniem był Mercedes Sprinter w wersji 4×4, ale po chwili pojawił się on. MAN w wersji wyprawowej. Kiedy mijał nas któryś z kolei z samochodów, to idąca za nami pani krzyknęła do swojego syna, żeby zszedł na chodnik. Zapewne chodziło jej o to, żeby się usunął na bok, czyli wszedł pomiędzy drzewa. No i ten chodnik to nie wiem, czy było przejęzyczenie, czy może przewidywanie przyszłości" - relacjonuje świadek.

Jak dodał autor wpisu w jednym z komentarzy, prawdopodobnie była to komercyjna wyprawa. "Każdy miał jednakową koszulkę i identyfikator na szyi" - czytamy.

d4rrsof

Władze komentują

Jak powiedział w rozmowie z portalem podhale24.pl Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ, kierowcy złamali prawo, a szlak, który prowadzi na szczyt Turbacza, nie jest drogą publiczną, biegnie on po prywatnych działkach.

- Tylko poniżej granicy lasu mamy drogi publiczne. Te osoby poruszały się szlakiem bezprawnie. Przed wjazdem do lasu są tabliczki informujące o zakazie wjazdu. Szlakami mogą poruszać się tylko piesi i rowerzyści, a dojazd do działek posiadają jedynie ich właściciele - wyjaśnił Kolasa i dodał, że kwestia nielegalnych wjazdów na szlaki będzie omawiana z policją.

Źródło: podhale24.pl, "Gazeta Krakowska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Chorwacja to nadal budżetowy kierunek? "Cały czas spotykam Polaków"

d4rrsof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4rrsof
d4rrsof