Trwa ładowanie...
do1gvze

Specjalne plaże dla muzułmanów. Nie będzie na nich nagości

Holenderski polityk, Arnoud van Doorn proponuje, by stworzyć specjalne plaże dla wyznawców islamu. Jego zdaniem czują się oni niekomfortowo w towarzystwie skąpo odzianych plażowiczów. W związku z tym powinna być wydzielona strefa "halal".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaże "halal" istnieją m. in. w Turcji i Indonezji. Niedługo mogą pojawić się także w Holandii
Plaże "halal" istnieją m. in. w Turcji i Indonezji. Niedługo mogą pojawić się także w Holandii (Shutterstock.com)
do1gvze

Na tego typu plażach kobiety będą mogły bez krępacji nosić "burkini", czyli kostium kąpielowy przeznaczony dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, których religia zabrania odsłaniania wielu części ciała. Panie nie będą musiały się obawiać krępujących spojrzeń, a ich mężowie będą mogli odetchnąć w spokoju. Zdaniem polityka coraz więcej kobiet pada ofiarą niechcianych kontaktów, uwag czy aluzji.

Van Doorn sugeruje także, że skoro w wielu miejscach na świecie istnieją plaże dla osób, które lubią się opalać nago, to dlaczego nie może być specjalnych plaż dla muzułmanów? Mogliby z nich korzystać nie tylko wyznawcy islamu, ale wszyscy ci, którzy nie chcą publicznie pokazywać swojego ciała.

do1gvze

Tak ukierunkowana aktywność polityczna van Doorna może nieco dziwić, zważywszy na to, że kiedyś był on zagorzałym przeciwnikiem muzułmanów. Jednak w 2013 roku ogłosił, że przechodzi na islam, a krótko po tym wstąpił do islamskiej partii "Jedność".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Popłoch na plażach w Kalifornii

do1gvze

Podziel się opinią

Share

do1gvze

do1gvze