ycipk-4a6rz6

Specjalne plaże dla muzułmanów. Nie będzie na nich nagości

Holenderski polityk, Arnoud van Doorn proponuje, by stworzyć specjalne plaże dla wyznawców islamu. Jego zdaniem czują się oni niekomfortowo w towarzystwie skąpo odzianych plażowiczów. W związku z tym powinna być wydzielona strefa "halal".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaże "halal" istnieją m. in. w Turcji i Indonezji. Niedługo mogą pojawić się także w Holandii
Plaże "halal" istnieją m. in. w Turcji i Indonezji. Niedługo mogą pojawić się także w Holandii (Shutterstock.com)
ycipk-4a6rz6

Na tego typu plażach kobiety będą mogły bez krępacji nosić "burkini", czyli kostium kąpielowy przeznaczony dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, których religia zabrania odsłaniania wielu części ciała. Panie nie będą musiały się obawiać krępujących spojrzeń, a ich mężowie będą mogli odetchnąć w spokoju. Zdaniem polityka coraz więcej kobiet pada ofiarą niechcianych kontaktów, uwag czy aluzji.

Van Doorn sugeruje także, że skoro w wielu miejscach na świecie istnieją plaże dla osób, które lubią się opalać nago, to dlaczego nie może być specjalnych plaż dla muzułmanów? Mogliby z nich korzystać nie tylko wyznawcy islamu, ale wszyscy ci, którzy nie chcą publicznie pokazywać swojego ciała.

ycipk-4a6rz6

Tak ukierunkowana aktywność polityczna van Doorna może nieco dziwić, zważywszy na to, że kiedyś był on zagorzałym przeciwnikiem muzułmanów. Jednak w 2013 roku ogłosił, że przechodzi na islam, a krótko po tym wstąpił do islamskiej partii "Jedność".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Popłoch na plażach w Kalifornii

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4a6rz6

ycipk-4a6rz6
ycipk-4a6rz6