Trwa ładowanie...
ycipk-1xz2gh
Sri Lanka - soczyście zielona łza

Sri Lanka - soczyście zielona łza

Malownicze, zielone plantacje herbaty, widok poławiaczy ryb w Ahangamie czy unikalne świątynie skalne w Dambulli. Witajcie na Sri Lance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xz2gh

Kraj w Azji Południowej położony na wyspie Cejlon - oto Sri Lanka, kraj, który przyciąga na wiele sposoób. Nazwa państwa, przyjęta w 1972, oznacza w sanskrycie "olśniewający kraj" i nie ma w tym ani grama przesady.

Sri Lankę - ze względu na jej charakterystyczny kształt i położenie względem Półwyspu Indyjskiego - nazywa się także "Łzą Indii". Kraj utożsamia się z pięknymi plażami, ruinami dawnych cywilizacji, świątyniami, parkami narodowymi czy kilometrowymi plantacjami soczyście zielonejs cejlońskiej herbaty. Sri Lanka jest jej trzecim, największym producentem na świecie.

ycipk-1xz2gh
Shutterstock.com
Podziel się

Bogactwo smaków

Sri Lanka to bogactwo smaków i zapachów. Wyspa słynie z produkcji aromatycznych przypraw takich jak cynamon, czarny pieprz, gałka muszkatołowa, wanilia, kardamon i goździki. Co ciekawe, przeciętna lankijska gospodyni domowa zużywa nawet kilogram ostrej papryczki miesięcznie!

Na miejscu trzeba spróbować lokalnych przysmaków i - co ważne - jeść palcami. Mieszkańcy uważają, że tylko w ten sposób są w stanie poczuć prawdziwy smak lankijskiego curry czy lamprais – dania z ryżui pulpecików.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-1xz2gh

Zaplanuj urlop

Wakacje na Sri Lance to długi wypoczynek w prawdziwie rajskim klimacie. Z Warszawy na lotnisko w Colombo dotrzemy w ok. 9 godzin.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Podziel się

Wycieczki objazdowe organizowane są zarówno z programem w wersji standardowej, jak i de luxe, w tym z wypoczynkiem na rajskich Malediwach. 10 dni wakacji na Sri Lance kosztuje od 3420 zł.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xz2gh

ycipk-1xz2gh
ycipk-1xz2gh