Trwa ładowanie...
d3158es
Sri Lanka - soczyście zielona łza

Sri Lanka - soczyście zielona łza

Malownicze, zielone plantacje herbaty, widok poławiaczy ryb w Ahangamie czy unikalne świątynie skalne w Dambulli. Witajcie na Sri Lance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3158es

Kraj w Azji Południowej położony na wyspie Cejlon - oto Sri Lanka, kraj, który przyciąga na wiele sposoób. Nazwa państwa, przyjęta w 1972, oznacza w sanskrycie "olśniewający kraj" i nie ma w tym ani grama przesady.

Sri Lankę - ze względu na jej charakterystyczny kształt i położenie względem Półwyspu Indyjskiego - nazywa się także "Łzą Indii". Kraj utożsamia się z pięknymi plażami, ruinami dawnych cywilizacji, świątyniami, parkami narodowymi czy kilometrowymi plantacjami soczyście zielonejs cejlońskiej herbaty. Sri Lanka jest jej trzecim, największym producentem na świecie.

Shutterstock.com
Podziel się

Bogactwo smaków

Sri Lanka to bogactwo smaków i zapachów. Wyspa słynie z produkcji aromatycznych przypraw takich jak cynamon, czarny pieprz, gałka muszkatołowa, wanilia, kardamon i goździki. Co ciekawe, przeciętna lankijska gospodyni domowa zużywa nawet kilogram ostrej papryczki miesięcznie!

d3158es

Na miejscu trzeba spróbować lokalnych przysmaków i - co ważne - jeść palcami. Mieszkańcy uważają, że tylko w ten sposób są w stanie poczuć prawdziwy smak lankijskiego curry czy lamprais – dania z ryżui pulpecików.

Shutterstock.com
Podziel się

Zaplanuj urlop

Wakacje na Sri Lance to długi wypoczynek w prawdziwie rajskim klimacie. Z Warszawy na lotnisko w Colombo dotrzemy w ok. 9 godzin.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Podziel się

Wycieczki objazdowe organizowane są zarówno z programem w wersji standardowej, jak i de luxe, w tym z wypoczynkiem na rajskich Malediwach. 10 dni wakacji na Sri Lance kosztuje od 3420 zł.

d3158es

Podziel się opinią

Share

d3158es

d3158es