Trwa ładowanie...
dbp33dw

Strajk na lotnisku Heathrow. Odczuje go nawet milion pasażerów

Pracownicy jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie zapowiadają strajk. Są niezadowoleni nie tylko z obecnych stawek, ale również z powodu zbyt wysokiego wynagrodzenia dyrektora portu. Protest może popsuć plany wielu pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk może dotknąć nawet milion podróżnych
Strajk może dotknąć nawet milion podróżnych (Shutterstock.com)
dbp33dw

Protesty osób pracujących w porcie lotniczym Londyn-Heathrow nie są nowością. Jednak tym razem związki zawodowe ostrzegły, że spór o wynagrodzenie może spowodować tymczasowe zamknięcia lotniska.

Protest poprzedzony był ośmioma głosowaniami, w których chęć walki o lepsze zarobki poparło ponad 4 tys. pracowników. Akcja planowana jest w dniach 26-27 lipca oraz 5-6 i 23-24 sierpnia. Strajk w ciągu kilku dni może popsuć plany wyjazdowe ogromnej liczbie osób - z Heathrow korzysta dziennie ponad 200 tys. pasażerów.

dbp33dw

- Jesteśmy rozczarowani, że związki zawodowe ogłosiły datę strajku. Będziemy wdrażać plany awaryjne, które zapewnią, że lotnisko pozostanie otwarte. Będziemy także współpracować z naszymi partnerami lotniczymi, aby zminimalizować zakłócenia. Jesteśmy zaangażowani w znalezienie rozwiązania. Zaproponowaliśmy progresywny pakiet płacowy, zapewniający co najmniej 4,6-procentowy wzrost wynagrodzenia ponad 70 procent naszych pracowników – zapewnia rzecznik prasowy lotniska Heathrow.

Związki zawodowe twierdzą, że pracownicy są niezadowoleni z różnic w płacach za wykonywanie tej samej pracy. Nie podoba im się także nagły wzrost zarobków Johna Hollanda-Kaye, dyrektora generalnego Heathrow, którego wynagrodzenie wzrosło z 2,1 mln funtów (ok. 9 mln zł.) w 2017 do 4,2 mln ok. (19 mln zł) w zeszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak na lotnisku traktuje się bagaże

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw