Trwa ładowanie...
dgjs5pa

The World - pływające miasto milionerów

Nazywa się The World, ale mówi się o nim "pływające miasto milionerów". Jego wnętrza zachwycają, a o zamieszkaniu tam większość z nas może tylko pomarzyć. Zobaczcie, co oferuje ten niezwykły statek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The World - pływające miasto milionerów
(The World)
dgjs5pa

Choć za największy wycieczkowiec świata uznaje się mierzący 362 m Harmony of The Seas, to The World ze swoimi 196 m dzierży miano majwiększego i najbardziej luksusowego pływającego apartamentowca świata.

Na jego pokładzie znajdują się: restauracje, basen, centrum spa, klub fitness, kort tenisowy i winiarnia z kolekcją 12 tysięcy butelek wina. Nie jest to typowy wycieczkowiec, jaki spotkać można chociażby w polskich portach. The World wyróżnia to, że jest pływającym miastem, w którym się mieszka, a nie tylko wypływa w rejs urlopowy.

The World
Podziel się

Na bogato

Na pokładzie The World apartamenty wykupują prywatne osoby, które mogą żyć tam przez okrągły rok. Są to obrzydliwie bogaci biznesmeni, lekarze czy prawnicy z całymi rodzinami. Wszyscy weryfikowani są przez specjalną komisję, która sprawdza m.in.: stan konta potencjalnych najemców. Nie ma osób przypadkowych, a co ważne, wśród właścicieli próżno szukać celebrytów – z założenia takie osoby nie mogły wykupić apartamentów. Mogą być ewentualnie gośćmi właścicieli, bo ci na pokład mają prawo zaprosić, kogo chcą.

The World
Podziel się

Najtańszy apartament kosztował 3 mln dolarów, a najdroższy 5 razy więcej. W sumie na pokładzie znajduje się 165 mieszkań, największe mają po 3 sypialnie. Jednocześnie The World może pomieścić 600 osób. Obecnie mieszkają tam 142 rodziny, a średnia wieku to 64 lata.

dgjs5pa

Zwiedzają, co chcą

Mieszkańcy The World dobijają do portów na całym świecie. Tylko w tym roku odwiedzą lub już odwiedzili: Vanuatu, Wyspy Salomona, Hawaje, Kanadę czy Meksyk. Wszędzie, gdzie docierają na dłużej mogą zwiedzać miasta, albo po prostu polecieć do swoich domów i np. po kilku miesiącach wrócić na pokład.

The World
Podziel się

Ponadto trzy razy do roku apartamentowiec wyrusza na ekspedycje w najbardziej niedostępne zakątki globu, jak Grenlandia, Antarktyda czy Madagaskar. Wówczas pasażerom towarzyszą naukowcy i przewodnicy, którzy pomagają w zorganizowaniu czasu na miejscu.

The World
Podziel się

Świat to za mało

Tytuł jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda brzmiał "The World is not enough" (ang. świat to za mało) i w tym wypadku to stwierdzenie pasuje idealnie. Inni armatorzy bowiem już deptają po piętach luksusowemu gigantowi. W 2019 na wody rzeki Missisipi ma wypłynąć komfortowy apartamentowiec The Marquette, a dwa lata później The World będzie miał wielką konkurencję w postaci Utopii. Apartamentowiec za niespełna 1 mld dolarów ma być nie tylko miejscem zamieszkania bogaczy, ale także areną spotkań pierwszych dam, filantropów czy wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Może ktoś nas tam zaprosi…

The World
Podziel się
dgjs5pa

Podziel się opinią

Share

dgjs5pa

dgjs5pa