Trwa ładowanie...

Turyści wybierają nasz kraj. Polska stała się modnym kierunkiem

W ciągu pięciu miesięcy, od stycznia do końca maja tego roku, z noclegów w naszym kraju skorzystało 12,5 mln turystów. - Panuje moda na Polskę - uważa prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Turyści wybierają nasz kraj. Polska stała się modnym kierunkiemŹródło: Shutterstock.com
d10ck1i
d10ck1i

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba turystów w Polsce, którzy skorzystali z noclegów od stycznia do końca maja jest o 6 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie było to 11,8 mln, a w tym roku 12,5 mln osób.

- Można powiedzieć, że panuje moda na Polskę zarówno wśród Polaków, jak i turystów zagranicznych – mówi Robert Andrzejczyk, prezes POT. Uważa także, że pozytywny wpływ na rozwój turystyki krajowej ma "ogólny wzrost zamożności naszych rodaków" oraz "rozwinięte programy socjalne".

W opinii zagranicznych gości jesteśmy krajem bezpiecznym, atrakcyjnym turystycznie, a przede wszystkim tanim. Turystów przyciągają również festiwale muzyczne, sportowe, kulinarne, a także mnóstwo wydarzeń i imprez kulturowych.

d10ck1i

Dużą rolę w podtrzymywaniu Polski jako atrakcyjnego kierunku turystycznego odgrywa także promocja naszego kraju (Polskie Linie Lotnicze LOT, Polski Holding Hotelarski) oraz nagrody (np. nagroda wydawnictwa Lonely Planet czy Booking.com).

Rząd przypuszcza, że w tym roku może paść rekord w liczbie zagranicznych turystów, którzy zdecydują się odwiedzić Polskę. Może ona przekroczyć nawet 20 mln.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach

d10ck1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10ck1i