Trwa ładowanie...

Ulubione kierunki Polaków na 2018 r. Tel Aviw z największym wzrostem zainteresowania!

Wyszukiwarka KAYAK.pl obchodzi pięciolecie obecności w Polsce. Z tej okazji jej eksperci porównali trendy podróżnicze Polaków z ostatnich lat oraz sprawdzili, jakie kierunki będą najpopularniejsze w przyszłym roku. Wyniki mogą zaskoczyć!

Ulubione kierunki Polaków na 2018 r. Tel Aviw z największym wzrostem zainteresowania!Źródło: Shutterstock.com, fot: Maksim Semin
d1eb8fu
d1eb8fu

Bangkok, Nowy Jork, Londyn – te trzy miasta przez lata dominowały w zestawieniach ulubionych kierunków Polaków. Jednak w tym roku po raz pierwszy na podium pojawiło się nowe miejsce: Barcelona, która podbiła serca podróżnych z Polski i stała się drugim najchętniej wyszukiwanym miastem w 2017 r. Obok najpopularniejszych kierunków w ciągu ostatnich lat KAYAK.pl sprawdził również, które miasta cieszyły się największymi rocznymi wzrostami zainteresowania, oraz prezentuje, jak wyglądają trendy na przyszły rok.

Lamezia Terme pobiła rekord

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: nn

Przez lata uwagę Polaków przyciągały zupełnie różne kierunki. W 2015 r. na topie była zachwycająca Goa, która odnotowała 270-proc. wzrost liczby wyszukiwań w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2016 r. Polacy zwrócili się ku europejskim skarbom i częściej szukali lotów do Girony (wzrost aż o 556 proc.), która została doceniona jako doskonały punkt wypadowy do odkrywania Katalonii. Jednak to Lamezia Terme pobiła rekord. W tym roku ta niewielka miejscowość na południu włoskiego półwyspu odnotowała wyjątkowo wysoki (wynoszący aż 1028 proc.) wzrost liczby wyszukiwań wśród turystów z Polski. Nieznany dotąd kierunek skusił podróżnych obietnicą jeszcze nieodkrytych zakątków i spokoju. Tak duży wzrost popularności może wskazywać, czego w swoich wyjazdach szukają Polacy: nowych szlaków i wrażeń. Potwierdza to również kierunek, który odnotował największy wzrost zainteresowania na 2018 r.

Tel Awiw z największym wzrostem liczby wyszukiwań na 2018 r

W analizie trendów na 2018 r. Tel Awiw zanotował największy wzrost zainteresowania Polaków. Liczba wyszukiwań lotów do tego miasta wzrosła ponad trzykrotnie. Biorąc pod uwagę jego tętniącą życiem atmosferę, doskonałą kuchnię regionu i słoneczną pogodę, nic dziwnego, że Tel Awiw zawitał na liście wymarzonych kierunków wakacji polskich podróżnych.

d1eb8fu

Wśród miast, które Polacy chcą odwiedzić w 2018 r., znalazły się również Ateny ze wzrostem liczby wyszukiwań na poziomie 209 proc. oraz Rzym – popularniejszy o 192 proc. Co interesujące, włoska stolica cieszy się dużym wzrostem zainteresowania nie tylko na przyszły rok i już od kilku lat nieustannie pnie się w zestawieniu ulubionych kierunków Polaków. W 2015 r. była na ósmej pozycji, w 2016 – na szóstej i wylądowała w końcu na piątej w bieżącym roku. Najnowsze statystyki potwierdzają więc, że Rzym niezmiennie jest wakacyjnym pewniakiem Polaków.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: nn

Planując przyszłoroczne urlopy, podróżni z Polski częściej szukają nadmorskich kurortów zapewniających słoneczną pogodę, takich jak Las Palmas de Gran Canaria (+136 proc.), Luqa (+127 proc.), Malaga (+117 proc.), Santa Cruz de Tenerife (+101 proc.) czy Lizbona (+101 proc. Nie bez znaczenia jest również oferta atrakcji na miejscu, co udowadnia Las Vegas, które odnotowało wzrost zainteresowania na poziomie 172 proc., będąc tym samym 5. miastem z największym wzrostem liczby wyszukiwań dla podróży w 2018 r.

Vera Pershina, dyrektor regionalna KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: "KAYAK obchodzi w tym roku 5 lat działalności w Polsce. Uważamy, że to świetna okazja, żeby podsumować największe trendy w podróżach Polaków w ostatnich latach oraz zdradzić, dokąd planują wyjeżdżać w przyszłym roku. Sporządzając nasze raporty, pragniemy inspirować Polaków do nowych podróży. Opracowujemy dla nich również narzędzia – takie jak bezpłatny asystent podróży Trips – które sprawiają, że planowanie i zarządzanie podróżą jest dziecinnie proste, a wszystkie informacje niezbędne przed i w trakcie wyjazdu są w zasięgu ręki".

d1eb8fu

Źródło: KAYAK.pl

Zobacz, dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

d1eb8fu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eb8fu